Olaylı sevinç savunması

Antalyaspor-Diyarbakırspor maçında atılan gol sonrasında Veysel'in Necati Ateş ile gol sevincine ilişkin internet sitelerinde ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberler ve görüntüler, Antalyasporlu futbolcular ve teknik direktör Mehmet Özdilek'in tepkisine yol açtı.

Antalyaspor'un golcü futbolcusu Necati Ateş, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Veysel Cihan'ın attığı golden sonra sevincini kendisiyle paylaştığını ama her hangi bir temasın yaşanmadığını belirterek, ''Bir temas olsaydı hissederdim. Veysel 15 yıldır futbol oynuyor. Herkes onu tanıyor. Gazetede farklı bir haber çıkmış. İnsanları lekelemek adına art niyetli, terbiyesizce yazılmış bir haber. Gazete, televizyonlardaki görüntüleri almış, dondurmuş ve fotoğrafını çekmiş. İstediği gibi de kullanmış. Veysel bugün zaten dava açacak'' dedi.

Veysel Cihan da Antalya'da hafta sonu Diyarbakırspor maçında futbol adına, oyun adına her şeyin çok güzel olduğuna dikkati çekti. Buna karşın gol sevinci adı altında yer alan görüntülerin art niyetli olduğuna işaret eden Cihan, şunları söyledi:

''Fotoğraftaki görüntüyü hatırlamıyorum. Görüntülere bakıldığında her yöne yorumlanabilir. Bu haberin yayınlanması benim açıdan çok kötü. Bu olayı fazla büyütüp gündeme getirmemek gerekli. Haberi yapan kişinin kendi kişiliğine veriyorum bu olayı. Artık önümüze bakacağız. Benim için kayda değil ama insanları karalamak bu kadar kolay olmamalı. Yazılan bu haberde art niyet görüyorum. Bu konu ile ilgili avukatıma gereken şeyleri yapmasını söyledim. Ben haberi yazanı arayıp (Bu haber bizim açıdan çirkin bir yazı, kaldırırsan sevinirim) dedim ama o (Yaptığım bir şey yok. Bir şey hatırlamıyorum) yazmış. Bunlar çirkin şeyler. Kınıyorum. Ailem de üzüldü ama güldü geçti. Yazılan haberde niyetin iyi olmadığını herkes biliyor. Futbolda bu tip şeyler olabilir. Ben yıllardır futbol oynuyorum.''

TEKNİK DİREKTÖR MEHMET ÖZDİLEK

Veysel olayını çok detaylı bilmediğini belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek de şöyle konuştu:

''Hafta sonu özetleri seyrederken olay dikkatimi çekmedi. Bu olay insanların dikkatini çekseydi yorum yaparlardı. Hafta sonu herkesin takdirle karşıladığı, futbol adına güzelliklerin olduğu bir maç geçirdik. Biz olayın bu tarafına bakıyoruz. Olaya bakacağım ama Veysel'in karakterini biliyoruz. Onu başka taraflara çekmek veya başka yönlere yönlendirmek yanlış. Bu haberi yapanların iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bizim galibiyetimizi başka taraflara çekip hem bizleri üzmesinler hem de aldığımız bu önemli galibiyeti gölgelemesinler.''

BİZE ULAŞIN