Vicdanım rahat

Ve Fatih Terim konuştu: "Söylediğim her sözün arkasındayım. Tutarlı kararlar verdiğime inanıyorum. Tabii ki keşkelerim var. Futbol bilgime ve tecrübeme güvendim. Devrim yaparken hatalar da oldu"

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 20.10.2009 ABONE OL
Milli Takımlar Sorumluluğu görevinden istifa ederek ayrılan Fatih Terim dün düzenlediği basın toplantısında görev yaptığı 4 yılın röntgenini çekti ve Türk futbolunun geleceği için reçete sundu. İşte Terim'in açıklamaları: "Hep birlikte iyi kötü günlerimiz oldu. Aynı gemide mücadele ettik. Büyük zaferler ve herkese nasip olmayan onurlar yaşadım . Söylediğim her sözün arkasındayım. Bahanelerin arkasına sığınacak bir yapıya sahip değilim. Görevdeyken tutarlı kararlar verdiğime inanıyorum. Tabii ki keşkelerim var. Ancak futbol bilgime ve tecrübelerime güvendiğim için hep iç sesimi dinledim ve inanıyorum ki yanlışlarım doğrularımı götürmedi.

"VEDALAR HÜZÜNLÜDÜR"
Hasan Doğan'ın vasiyeti doğrultusunda uzun soluklu bir projeyi hayata geçirmek istiyorduk. Dünya Kupası'na gidemezsek istifamı açıklamayı düşünüyordum. Ancak kararımı Belçika maçından hemen sonra açıkladım. Federasyon da bunu kabul etti. Vedalar hüzünlüdür ancak güzel ayrılıkların yaşanmasına örnek olmalıyız. Mahmut Özgener ile en ufak bir sorun yaşamadım. Bunu veda mesajımdan önce de ifade ettim. Galibiyetlerin yenilgilerden fazla olduğu, oynadığımız maçların yüzde 72'sini kaybetmediğimiz gerçeği ortada. Türkiye gibi son 15-20 yıla kadar dünya futbol tarihinde yeri olmayan bir ülkede, çocuklarıyla gençleriyle devrim yapabilmek için uğraşıp didinen herkes gibi ben de hatalar yaptım. En büyük hatam da inanmak, inandırmak, kazanmak, kazandıklarıyla birçok insanı mutlu etmek ve beklentileri büyütmek oldu. Ben 4 senede 4 başkanla çalıştığımı bilecek kadar çok zekiyim. Deklarasyon kelimesinde istikrar varsa, 4 başkanın ismini söylemek doğru olmaz. Galatasaraylı olmam nedeniyle eleştiriliyorsam, onu onların vicdanlarına bırakıyorum. Duruşum her zaman aynı mesafede olmuştur. Bundan dolayı da vicdanım çok rahat."

BUGÜN NELER OLDU