"Bu kötü günler asla kalıcı olmayacak"

Sivassporlu futbolcu Ersen Martin, ''Her takımda olduğu gibi Sivassporumuz'da da kötü günler yaşanıyor. Fakat bu kötü günler asla ve asla kalıcı olmayacak'' dedi.

Ersen Martin, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Sivasspor'un başarılı günlerinin yakında olduğunu, başarı için önemli olan desteği Sivas halkı ve taraftarlardan beklediklerini söyledi.
Türkiye'de 12 yılı aşkın süreden beri futbol oynadığını, Ankaraspor, Trabzonspor ve Denizlispor'da forma giydiğini ve başarılara imza attıklarını belirten Ersen Martin, uyum sürecinin biraz uzun olması nedeniyle sıkıntı çektiğini, bunun da oyuna yansımasıyla beklenilen başarıyı ortaya koyamadığını belirtti.

Kişilik olarak duygusal bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Ersen Martin, şöyle konuştu:

''Her gittiğim takımda adaptasyon süreci uzun sürdü. Ancak şunu biliyorum ki, hiçbir zaman bana güvenenlerin güvenlerini sarsmadım. Çok duygusalım, kesinlikle başarısızlığı hazmedemiyorum. Aldığım parayı son kuruşuna kadar hak ettim. Takım olarak da istenilen başarıları elde ettik, Sivasspor'da da böyle olacak.''

Anadolu'dan çıkan Sivasspor'un Turkcell Süper Lig'de tarih yazdığını ve yazmaya devam edeceğini bildiren Ersen Martin, ''Her takımda olduğu gibi Sivassporumuz'da da kötü günler yaşanıyor. Ama bu kötü günler asla ve asla kalıcı olmayacak. Bize düşen görevi bizler yerine getireceğiz. Taraftarlarımızın ve Sivaslıların desteği ile başarılı günlere kucak açacağız. Camiamızı layık olduğu yere taşıyacağız. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da herkes Sivasspor'un başarılarıyla gurur duyacak'' diye konuştu.

FUTBOLUM ÖN PLANDA OLMALI

Türkiye'de futbol oynadığı kulüplerde kişisellik yerine futbolunun ön plana çıktığını ve futbolu ile gittiği takımda başarılı olmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Ersen Martin, kendisiyle ilgili olarak medyada çıkan haberlere çok üzüldüğünü belirtti.

Yapı olarak çok duygusal olduğunu yineleyen Ersen Martin, şöyle devam etti:

''Benimle ilgili hiçbir şey bilmeden, yanımdaki kız arkadaşım hakkında bilgi sahibi olmadan yazılanlar ve görüntüler beni çok üzüyor. İzin sürem içerisinde kız arkadaşımla birlikte yemek yemem gayet doğal. Ben bekar bir insanım. Kimseyle ilgim yok ve kimseyi de aldatmıyorum. Fakat yemek çıkışı çekilen görüntülerle verilen haberler sanki benim sabahlara kadar barlarda, eğlence mekanlarında dolaştığım yolunda. Ben kendimi ve temsil ettiğim kurumu bilen bir insanım. Normal yemeğin boyutunun değiştirilmesi hiç hoş olmadı. Bu tür haberleri gündeme getirenlere en güzel dersi sahada başarılı futbolumla vereceğim.''

GAZİANTEPSPOR MAÇI

Sivasspor için hafta sonunda yapılacak Gaziantepspor maçının çok önemli olduğunu da söyleyen Ersen Martin, şu ifadeleri kullandı:

''Bizim için kötü günler geride kalacak. Gaziantepspor maçında alacağımız galibiyet bizi motive edecek ve çıkışımızı sürdürecektir. Gaziantepspor maçında başarımıza destek olmak amacıyla tüm taraftarlarımızı stadyuma davet ediyoruz. Taraftarlarımızla birlikte başarılı günlere yelken açacağız. Bundan sonra herkes susacak, sadece Sivasspor konuşacak.''

BİZE ULAŞIN