Erken gol

İyi savunma yapan D. Bükreş'i açabilmeleri için erken gol bulmaları gerektiğini belirten Rijkaard, "Rotasyon yapacağım ancak konsantrasyon şart" dedi

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, dün düzenlediği basın toplantısında, " Dinamo Bükreş maçında kazanırsak, gruptan çıkarız. Rakibimiz iyi organize olan bir takım. Fazla gol yemiyorlar. Ofansif olarak ise fazla başarılı değiller. Maça iyi başlayıp gol bulmamız, lazım. Bu tip takımlara gol bulursanız açabilirsiniz. En tehlikeli isimleri Andrei Cristea'ya dikkat edeceğiz'' diye konuştu. Rijkaard, Galatasaray'daki sistemi değiştirmeyi düşünmediklerini; sadece iyileştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Sezon başından yana 4-3-3 sistemiyle oynadıklarını belirten Hollandalı hoca, "Çok iyi sonuçlar, çok iyi oynanan futbol ve atılan goller var. Hiçbir şekilde eleştirilmiyorduk. 4-4-2'ye dönersek orta sahada iki kişi kalacağız ve daha çok sıkıntı olur" ifadesini kullandı.

KONSANTRASYON ŞART
"Oyun sistemimizde değişiklik yapabiliriz, ama tam anlamıyla sistemi değiştirirsek daha büyük sıkıntı olur" diye konuşan Rijkaard, Dinamo Bükreş maçında takımda rotasyon yapabileceklerini, ancak kesinlikle bugünkü maça önem verdiklerini ve konsantre olduklarını söyledi. Futbolcularına her zaman, "Bizim için her zaman en önemli maçımız bir sonraki maçımızdır'' dediğini anlatan Frank Rijkaard, "Fenerbahçe ile yapacağımız derbi maça değil, Dinamo Bükreş maçına odaklanmalı ve konsantre olmalıyız'' diye konuştu. Tecrübeli teknik adam, Türk Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü için ise, "Hem kulüp bazında, hem milli takım bazında çalışan hocalar var. Benim böyle bir tecrübem yok, benim odaklandığım takım tamamen Galatasaray, böyle bir şey yok'' yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN