Derbi rotasyonu

Galatasaray'da Dinamo Bükreş önünde Arda, Gökhan Zan, Hakan Balta ve Baros gibi yıldızlar oynamadı. Rijkaard derbiyi düşünerek rotasyon yaptı

Galatasaray dün Dinamo Bükreş önünde 4-1'le farka koşarken, teknik direktör Frank Rijkaard as takımdan 4 oyuncusuna şans vermedi. Kaptan Arda Turan, Gökhan Zan, Hakan Balta ve Milan Baros Rumen ekibi karşısında forma giymediler. Fenerbahçe derbisini düşünen Rijkaard, rotasyonun meyvesini Nonda ve Elano'nun attığı gollerle aldı. Ancak Hollandalı hoca, ön liberoda yine Ayhan Akman- Mustafa Sarp ikilisine şans vererek şaşırttı. Mehmet Topal ise tandemde Servet Çetin ile birlikte oynadı ve bu sene ilk kez stoperde görev yaptı. Hakan Balta'nın yerine Caner Erkin, Arda'nın yerine Elano, Baros'un yerine de Nonda dün ilk 11'de sahaya çıktılar.

KEİTA'DAN İKİ ASİST
Galatasaray'ın sağ açığı Abdul Kader Keita'yı Dinamo Bükreş savunması da durduramadı. Fildişi Sahilli yıldız, dün 4-1'lik skora iki asistle katkıda bulundu. Keita'nın sağ kanattan yaptığı iki ortada Shabani Nonda, 32 ve 46. dakikalarda fileleri havalandırdı. Keita Fenerbahçe derbisi düşünülerek 55. dakikada yerini Aydın Yılmaz'a bıraktı.


BİZE ULAŞIN