Dünyanın futbolu

Cuma 23.10.2009
ABONE OL
RAUL rekora doğru koşuyor
Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'in Milan'a 3-2 yenildiği maçta takımının ilk golünü atan Raul, Devler Ligi'ndeki 66. golünü kaydetti ve efsane Alman oyuncu Gerd Müller'in rekorunu egale etti. 32 yaşındaki futbolcu, 126. kez çıktığı Şampiyonlar Ligi mücadelesinde takımını 1-0 öne geçirmesine rağmen 3-2'lik yenilgiyi önleyememişti. Kaptan Raul, geçen hafta sonu Real Madrid'in, Valladolid karşısında 4-2 kazandığı karşılaşmada da iki gol kaydetmişti.

6 yerli 5 yabancı için deklarasyon
FIFA Başkanı Sepp Blatter, ilk 11'de 6 yerli, 5 yabancı futbolcu kuralını en kısa sürede hayata geçirmek istediklerini belirtti. Önce 3+8 ardından da 4+7 sistemini uygulamayı planladıklarını kaydeden Blatter, "Ama ikinci bir Bosman krizi yaşamak istemiyoruz. Bu yüzden Avrupa Birliği ile uyum içinde çalışıyoruz" dedi. Bu arada Blatter, 6+5'i savunan diğer spor dallarının yetkilileriyle birlikte Budapeşte deklarasyonunu imzaladı.

Maradona elense Haiti'ye kaçacakmış
Arjantin'i 2010 Dünya Kupası finallerine götüren Armando Diego Maradona, Channel 7 adlı Arjantin kanalında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ünlü teknik adam, "Son 5 yıldır ne gece kulübüne gittim ne de uyuşturucu kullandım. Benim bütün hayatım milli takım. Eğer elenseydik, gidip Haiti'ye yerleşecektim" dedi. Maradona, Carlos Bilardo'yu ise federasyon başkanı Grondona'yı devirmeye çalışmakla suçladı.