Gözler Fenerbahçe derbisinde

UEFA Avrupa Ligi'nde Romanya temsilcisi Dinamo Bükreş'i 4-1 mağlup eden Galatasaray'da, gözler hafta sonu Kadıköy'de Fenerbahçe ile oynanacak derbi maça çevrildi. Karşılaşma sonrasında konuşan futbolcular ve yöneticiler, artık Dinamo Bükreş maçının geride kaldığını, Fenerbahçe maçını düşündüklerini ifade ettiler.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Dinamo Bükreş maçının ardından yaptığı açıklamada Fenerbaçe derbisi ile ilgili olarak şunları söyledi: "Bu maçın diğer maçlardan bir farkı yok.Tabii ki özel ve zor bir maç olacak. Galatasaray her zaman iddialıdır. Oraya kazanmaya gideceğiz." Helvacı, Dinamo Bükreş'i mağlup ederek liderliklerini sürdürdükleri için de mutlu olduklarını kaydetti.
Bir basın mensubunun Arda ve Milan Baros'un Fenerbahçe derbisi düşünülerek mi oynatılmadığı şeklindeki sorusuna Helvacı, "Bu kararı hocamız verir. Takım içinde rotasyon yapılması gerekiyor. Çünkü çok yoğun maç trafiği içindeyiz. Bazı oyuncularımızın dinlenmesi gerekiyor" dedi.

NONDA: KADIKÖY'E ÜÇ PUAN İÇİN GİDECEĞİZ

Galatasaray'ın Dinamo Bükreş'i 4-1 yendiği maçta iki gol atan Nonda da, maç için fazla söylenecek bir şeyin olmadığını ve üç puan aldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Golcü futbolcu, alınan bu galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ve Fenerbahçe maçına daha yüksek bir motivasyonla çıkacaklarını kaydetti.
Nonda, pazar günkü Fenerbahçe derbisi içinde şöyle konuştu:

"Bu hafta oldukça iyiyiz ve keyfimiz yerinde. Rakibimiz puan kaybetmişti, biz kazandık. Böyle olunca puan farkı ikiye düşmüştü. Deplasmana öncelikli olarak galibiyet için gidiyoruz. Bir puan da olabilir ama önceliğimiz mutlaka üç puan."

Geçtiğimiz yıl "Takımda forma adaletli dağıtılmıyor" şeklinde yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine golcü futbolcu, "Bu yıl her şey yolunda gidiyor. Forma dağıtımı konusunda bir adaletsizlik yok. Çalışan, hak eden formayı giyiyor. Söylenecek fazla bir şey yok" diye cevap verdi.

Galatasaray'ın tecrübeli futbolcularından Ayhan Akman da, şampiyonluk yolunda en büyük rakiplerinden Fenerbahçe'yi kendi evinde yenmek istediklerini söyledi. Ayhan, Dinamo Bükreş maçında alınan galibiyetin derbi öncesinde takıma büyük moral getirdiğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN