Roman havası

Avrupa Ligi'ne kötü başlayan Fenerbahçe, Moldova'nın ardından Steaua Bükreş'i deplasmanda 1-0 yendi. Sarı-lacivertliler, Twente'nin Sheriff'e kaybetmesiyle grupta liderliğe yükseldi.

Yıllardır Avrupa arenasında düşümüz, kağıt üzerinde üstün olduğumuz rakibe sahada da aynı görüntüyle oynamak. Dün gece bu F.Bahçe'yi izledik. Eksiktik ama rakip daha beterdi. Sahaya 5 yedekle çıkabilen Bükreş karşısında F.Bahçe maçın sürekli üstünüydü. Üstelik 'ışıldayan' isimleriyle. Son haftalarda 'yoruldu' denilen Gökhan'a şapka çıkartmak lazım, her yerdeydi. Özer 2-3 maç sonra alternatif ötesi olur. Mehmet Alex'i hiç aratmadı. Volkan yine kritik anların imzası oldu. Diğerleri de buna uyunca grupta çok önemli '3 puan' haneye yazılıverdi. Oyun hakimiyetimiz ve şut yoklarımızla başladı maç. Emre 4, Özer 18 ve Mehmet 25'te kaleyi yokladılar. 27'de önce Kazım, sonra Mehmet vurdu, Zapata çeldi. Dönen top Santos'un sağına gelince vuruş dışarı çıktı. 33'de aynı Santos'un önüne Kazım'ın vuruşu düştü. Bu kez soluna da geldi ama yine dışarı attı. Bu arada 30'da Mehmet'in vuruşunu Zapata çıkardı. Steaua ancak 45'de ortaya çıktı, iki cılız pozisyon sonuçsuz kaldı. İkinci yarıda Kapetanos'un çabaları ev sahibinin tek göstergesi oldu. 51 ve 52'de gole yaklaştı, birini Gökhan diğerini Volkan çıkardı. Sinyalini sürekli veren golümüz 59'da paslaşmasıyla jenerik olacak bir atakta geldi. Son Carlos kesti, Kazım imzaladı ve öne geçtik. Başkanları Becali sorunlu Steaua gol sonrası kıpırdanmak istedi. Kapetanos'un 66'da direkten dönen kafa vuruşu tek şanssızlıkları oldu diyebiliriz. Son bölüm de kontrolümüzde geçince 'haklı' galibiyet geldi.

GALATASARAY - DİNAMO BÜKREŞ MAÇINDAN KARELER

FENERBAHÇE - STEAUA MAÇINDAN KARELER


İLK TRANSFER FORVETE...
Bu maç aynı zamanda kulübe varlığını da iliklerine kadar hissettirdi. Zaten F.Bahçe gibi bir takıma da sezonu 16-17 kişiden fazla bir kadroyla oynamak yakışır. Yakışmayan ise "Avrupa 2. planımızda" cümlesi. Çünkü F.Bahçe bu haliyle Avrupa'ya fazlasıyla yakışıyor... Bir de son dakikaların 'forvetsiz' oynanması. Herhalde bu başarı grafiği sonrası ilk transfer döneminde 'yakışan' takviye yapılacaktır...

BİZE ULAŞIN