Eskişehirspor-Beşiktaş maçından notlar

Turkcell Süper Lig'deki Eskişehirspor-Beşiktaş karşılaşması öncesinde Atatürk Stadı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Maçın biletleri 1 gün önceden tükendi. Kent içi ulaşımı sağlayan tramvaylarda gün boyu ''Es-Es'e Başarılar Dileriz'' yazısı yer aldı. Kırmızı-siyahlı taraftarlar saat 17.00'den itibaren stadı doldurmaya
başladılar.

Polis, stada pet şişe alınmasına izin vermedi. Stat çevresindeki Taşköprü ve Öğretmenler Bulvarı trafiğe kapatıldı. Stat çevresinde bir gıda firmasına ait otomobildeki patenli görevliler ücretsiz çikolata dağıttı. Açık tribün önünde toplanan taraftarların stada girişi sırasında ''Bando Es-Es'' enstrümanlarıyla taraftarları coşturdu. Maç öncesinde kentteki sisin stat üzerine çöktüğü gözlendi.

Eskişehirspor'un, stadın son duruma bakmak için sahaya çıktığı sırada kırmızı-siyahlı taraftarlar sevinç gösterisinde bulunarak takımlarını tribünlere çağırdı. Taraftarlar, Beşiktaşlı futbolcuları ise ıslıklarla protesto etti.

Stadın ışıkları bir süre kapatıldı, açık tribünde bulunan taraftarlar sanatçı Mithat Körler'in Eskişehispor için yazdığı ''İşte Taraftar İşte Şampiyon'' şarkısı eşliğinde, meşale ve cep telefonlarını kullanarak ışık şov yaptı.

Eskişehirsporlu futbolcular ısınmak için sahaya çıktığı sırada ''Kalbini sev, değerini bil'' pankartı taşıdı.
Kale arkasındaki Beşiktaş taraftarlarının çağırmasına karşın kaleci Rüştü, tribünlere gitmedi.
Eskişehirspor maçlarında geleneksel duruma dönüşen ve Eskişehirsporlu futbolcu Serdar Özbayraktar'ın ''üçlü çektirme'' tezahüratını, Serdar'ın sakat olması nedeniyle Ivesa yaptırdı.
Eskişehirsporlu taraftarlar stada ''sınırsız bir sevgiyle, bitmeyecek bir aşkla'', ''formanızda zaferin, şahlanan renkleri var'', ''Taa uzak yollardan koştuk geldik senin kollarına'' pankartları açtılar.
''Taa uzak yollardan koştuk geldik senin kollarına'' pankartı açılmasıyla açık tribünde şarkı eşliğinde siyah-beyaz karton şov yapılarak, üzerinde ''Es-Es'' yazılı Türkiye haritası açıldı.

Maç başlamadan ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' tezahüratı yapan kırmızı-siyahlı taraftarlar, daha sonra Türk Bayrağı açtılar.

Eskişehirspor ve Beşiktaş, seremoniye ''Yasadışı bahse son, Türkiye kazansın, var mısın?'' pankartıyla çıktılar.

Eskişehirspor'un Galatasaray'dan transfer ettiği Volkan Yaman, ilk kez 11 kişilik kadroda görev aldı.

BİZE ULAŞIN