İkinci yarı sarılık

Dev derbi öncesi SABAH, iki ezeli rakibin 9 haftadaki kart karnelerini inceledi. Galatasaray sarı kartların yüzde 81'ini ikinci yarılarda görürken, Fenerbahçe'de ise bu oran yüzde 54

Türkiye dev derbiyi heyecanla beklemeye başladı ancak SABAH boş durmadı ve iki ezeli rakibin kart raporlarını mercek altına aldı. Fenerbahçe ligde oynadığı 9 maçta 35 kez sarardı. Kanarya, bu sarı kartların 16'sını mücadelelerin ilk devresinde, 19'unu ise ikinci yarılarda gördü. Sarı-lacivertliler, 75-90 arasında 5 kere sarardı ve maçların son dakikalarında sinirlerine hakim olduğunu gösterdi. Fenerbahçe 2-1'lik skorlarla kazandığı Manisaspor ve Antalyaspor maçlarında Semih Şentürk ile son dakikada bulduğu gollerle hem sakin kaldığını hem de oyundan kopmadığını gösterdi. Galatasaray ise 9 haftada 31 defa sarardı. Ancak Cimbom ilk yarılarda sadece 6 sarı kart gördü. İkinci yarılarda ise tam 25 defa sarıyla cezalandırıldı. Yani Aslan, kartların yüzde 81'ini ikinci devrelerde gördü. 46-60 arası 4, 61-75 arası 9 olan rakam, maçların son 15 dakikasında 12'ye çıktı. Bu, sarı-kırmızılıların oyundan düştüğünü belgeliyordu. Fenerbahçe'de ise kart dağılımı ezeli rakibine kıyasla daha dengeli. Sarıların yüzde 46'sını ilk yarıda gören Kanarya, yüzde 54'ünü ikinci devrede gördü.

EN ÇOK SARP SARARDI
Cristian Baroni, Gökhan Gönül, Alex De Souza ve Dani Güiza 9 haftada 3 kez sarı kartla cezalandırıldılar. Colin Kazım ise 4 kere sarardı ve Gençlerbirliği'ni 3-0 yendikleri maçta takımını yalnız bıraktı. Hırçın tavırlarıyla dikkat çeken Emre Belözoğlu, Fenerbahçe evinde Manisaspor'u 2-1 yenerken, kırmızı kartla oyundan atıldı. Galatasaray cephesinde ise Mustafa Sarp, Milan Baros ve Kader Keita 3'er sarı kart ile listenin başında yer alıyor. Sarp Avrupa Arenası'nda da üç kez sarardı. Öte yandan Cimbom ligde 9 haftada hiç kızarmadı.

SON 16 DERBİDE 17 KIRMIZI, 81 SARI KART ÇIKTI
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ligde oynanan son 16 derbide, ezeli rakipler sinirlerine hakim olamadı. Sarı kartların havada uçuştuğu (81) kıran kırana geçen bu mücadelelerde kırmızı kartlar da eksik olmadı. Son 16 derbide iki takım oyuncularına 17 kırmızı kart çıktı.
BİZE ULAŞIN