Kontrol Daum'da

Alman hoca derbi için, "Kontrollü olmalıyız. Maçı 11 kişi bitirmek istiyoruz. Arda ve Keita'ya dikkat edeceğiz. Şu an takımı, Alex'in oynayacağını düşünerek kuruyorum" yorumunu yaptı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, derbi öncesi Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde Alman ARD Televizyonu'na konuştuktan sonra, Türk basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Daum'un yarın Kadıköy'de oynanacak derbiyle ilgili yorumları:
İKİ takım da moral ve kondisyon olarak çok iyi durumda. Bizim Galatasaray karşısındaki avantajımız taraftarın önünde oynayacak olmamız. Evimizde her zaman güçlüyüz.
STEAUA Bükreş galibiyeti, Gaziantepspor yenilgisi sonrası takımın geri dönüşü adına çok önemliydi. Bu maç takımın hala organize olduğunun ve yaşadığının bir göstergesi.
SEMİH ve Kazım'ın sakatlıkları olduğunu düşünürsek, Alex ve Güiza'ya çok ihtiyacımız var. Maça hazırlanmaları için yeterince zaman var.

TAKTİĞİ DEĞİŞTİREBİLİRİM
ALEX'Lİ bir takım planlıyorum. Alex'siz takımı, oynayamayacak durumda olursa düşünürüm. Şu anda oynayacak diye bakıyorum.
GALATASARAY'DAN özellikle Arda ve Keita'ya dikkat edeceğiz. Taktiksel olarak küçük bir değişiklik yapabilirim. Ama onları fazla düşünürsek, kendi oyunumuzu oynayamayız.
KONTROLLÜolmaya çalışacağız. Böyle maçlarda zaten az pozisyon olur. Bunları atmak lazım. Atmosferden etkilenmeden, maçı 11 kişi tamamlamak istiyoruz. Pozisyon vermemek için savunmada organize olmamız şart.
FENERBAHÇE'NİN bana ihtiyacı olduğu müddetçe bu takımın başında kalacağım. Roberto Carlos'un tecrübesinden sadece takım arkadaşları değil, ben de yararlanıyorum.

BİZE ULAŞIN