Yardıma koşun

Eskişehirspor karşısına cezalılar Ferrari, Sivok ve Ernst'ten yoksun çıkacak olan Beşiktaş'ta teknik direktör Denizli, sahadaki bütün oyuncuların savunmaya destek vermesini istedi

Ekim ayında yakaladığı başarılı grafiği bugün Eskişehir karşısında sürdürmek isteyen Beşiktaş'ta cezalı ve sakat oyuncuların çokluğu panik havası yarattı. İki stoperi Ferrari ile Sivok ve önlerinde de Ernst'in geçtiğimiz hafta oynanan Kasımpaşa maçında gördükleri kartlarla cezalı duruma düşmesiyle özellikle savunmada ciddi sıkıntı yaşayacak olan teknik direktör Mustafa Denizli, kritik maç öncesi oyuncularına uyarılarda bulundu. Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Wolfsburg maçı sonrası Almanya'dan direkt Eskişehir'e giderek hazırlıklarına ara vermeyen siyah-beyazlı ekibin dün yaptığı idmanda futbolcularını etrafına toplayan Denizli'nin, "İki stoperimiz ile ön liberomuz yok. Onların yerine oynayacakların, görevlerini eksiksiz yerine getireceğinden kuşkum yok ancak sizden tek isteğim; bütün oyuncuların defansa destek vermesi. Öndeki adamlar da savunmaya kadar gelerek bu bölgedeki arkadaşlarına yardım etmeli. Eskişehirspor özellikle kontrataklarla kalemize gelmek isteyecektir. Bu nedenle kontrollü oynayıp, savunmanın arkasında boşluk bırakmamalıyız" dediği öğrenildi.

FİNK'E BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR
Mustafa Denizli'nin, Wolfsburg maçında takıma büyük katkı sağlayan Michael Fink'le de özel olarak görüşüp, "Almanya'daki maçta ikinci yarıda sergilediğin performansın aynısını Eskişehir'de de görmek istiyorum. Bu kez yanında Ernst olmadan oynayacaksın. Sorumluluğun daha da büyük olacak. Sana güveniyorum" şeklinde motive ettiği bildirildi. Öte yandan Fenerbahçe'nin Romanya'da oynadığı Steaua Bükreş maçını tribünde izleyen başkan Yıldırım Demirören'in, bugün Eskişehir'e gelerek takımına destek vereceği kaydedildi.


BİZE ULAŞIN