Taraftarlar arasında gerginlik yaşandı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 25.10.2009 18:29 ABONE OL
Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe-Galatasaray arasında yapılacak derbi maçı öncesinde, bir grup Sivasspor taraftarı ile Fenerbahçe taraftarı arasında gerginlik yaşandı.

Turkcell Süper Lig'de Sivasspor'un sahasında Gaziantepspor'u 3-0 mağlup ettiği maçın ardından 4 Eylül Stadyumu'ndan çıkan Sivassporlu bir grup taraftar, sevinç gösterilerinde bulundu.

Bu sırada Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbi maçı öncesinde bir grup Fenerbahçe taraftarı da Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Takımları lehine tezahüratta bulunan Fenerbahçe taraftarlarıyla karşılaşan bazı Sivassporlu taraftarlar arasında tartışma yaşandı. Sivassporlu taraftarlar, Sivasspor varken başka bir takımın desteklenmesine tepki gösterdi. Bu sırada her iki grup arasında büyüyen tartışma, kavgaya dönüştü. Yaşanan gerginlik, polis ekiplerinin araya girmesiyle sona erdi.

Çok sayıda polis, Cumhuriyet Meydanı'na gelerek çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Polis ekipleri, her iki gruba da uyarılarda bulundu. Tartışmaya devam eden bazı taraftarlar gözaltına alındı.