10 kişi kalmasak böyle bitmezdi

Rijkaard, Kadıköy'deki eski maçları seyrettirip, oyuncularını provakasyonlara karşı uyardığını belirterek, "Keita anlamsız atıldı. 10 kişi kalmasak maç böyle bitmezdi" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 26.10.2009 ABONE OL
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, derbinin ardından sert açıklamalar yaptı: "İlk dakikalardaki tansiyon çok gergindi. 1-0'dan sonra toparlanıp, maça geri döndük. 2-1'de hala başaracağımıza inancım tamdı. 10 kişi kaldığımızda da çok önemli bir pozisyon bulduk. Özellikle böyle önemli ve zor bir maçta 10 kişi oynamak zor oluyor. Eğer 11'e 11 devam edebilsek, sonuç farklı olurdu. Arda yerini kaybettiği için sol kanada Kewell'ı aldım. Bu değişiklik olumlu oldu ama uzun sürmedi. Çünkü Keita anlamsız bir hareketle kendini attırdı. Maçın tansiyonundan ötürü çok gergindi. Bundan ders çıkarması gerekir. Halbuki maçtan önce uyanılarda bulunmuş, Kadıköy'de geçen sezon oynanan maçta yaşananları oyunculara izletmiştik. Provakosyonlara kapılmamamız gerektiğini söylemiştik ama bunlar oldu.

BUNLAR UTANÇ VERİCİ
Maçın başında Baros'un sakatlığı bizim için negatif oldu. Ayrıca kanatta çok boşluk bıraktık. Kewell'ın girmesiyle biraz daha derli toplu oynadık. Açıkçası ben bu maçtan çok ümitliydim ama olmadı. Her futbolcum elinden geleni yaptı, böyle bir atmosferin olacağını ve bu statta zorlanacağımızı biliyorduk. Maçları takım olarak kazanıp, kaybederiz. Puan kaybedilmişse benim de payım vardır. Dışardan plan A,B, C diye konuşmak kolay. Taktik konuşmak istiyorsanız, kursa gidip teknik adam olabilirsiniz. Saracoğlu Stadı'nın atmosferi inanılmazdı ve herkes burada oynamak ister. Ama sahaya atılanyabancı maddeler utanç vericiydi."
BUGÜN NELER OLDU