Bursaspor taraftarlarını güldürdü

Bursaspor'un, Turkcell Süper Lig'de 5. galibiyetini almasının, camiada büyük bir sevinçle karşılandığı bildirildi.

Bursaspor yöneticisi İrfan Koç, Türkiye'nin nüfus ve ekonomik değer anlamında en büyük 4 şehri arasında yer alan Bursa'nın güzide takımının ligde büyüklüğüne uygun bir yer edindiğini söyledi.

Sezona ''Zirve yarışında olacak bir Bursaspor'' iddiasıyla başladıklarını anımsatan Koç, ilk 10 haftada 22 puan toplamalarının tesadüf değil, verdikleri mücadelenin, sistemli çalışmalarının haklı bir sonucu olduğunu ifade etti.

Koç, 10 maçta 7 galibiyet, 1 beraberlik 2 de yenilgi aldıklarını belirterek, ''Eskişehirspor deplasmanından son saniye golüyle galip geldik. Fenerbahçe maçında da iyi oynadık, ama rakip tecrübesiyle sahadan 3 puanla ayrıldı. 1-1 biten Trabzonspor maçında da galibiyeti kaçıran bizdik. Yani puan yitirdiğimiz maçlarda bile çok iyi futbol oynadık'' diye konuştu.

Bundan sonra ligde işlerinin daha zor olacağını, rakiplerinin ''zirvede yer alan bir takımı'' yenmek için ekstra çaba sarf edeceğini anlatan Koç, şunları kaydetti:

''Çok önceden hak ettiğimiz bu başarının devam edeceğini düşünüyorum. Şu çok iyi bilinmeli ki Bursaspor olması gereken yerde. Bundan sonraki maçlarda işimiz daha zor. Çünkü rakiplerimiz bizim maçlara daha ekstra motivasyonla çıkacaklar. Ciddi bir şekilde her zamanki mücadelemizi sürdürmeliyiz. Hedefimiz bulunduğumuz yeri sezon sonuna kadar korumak.''

Koç, ''Elde edilen bu başarı futbolcuları rehavete sürükler mi ya da takımda stres yaratır mı?'' sorusuna, ''Hayır sanmıyorum. Şu anda takım ruhunu yakalamış durumdayız. Gerek teknik heyetimiz gerekse futbolcularımız işin ciddiyetinin farkında. Bursaspor bundan sonraki maçlarında puan kaybedebilir ama mücadelesinden ve zirve iddiasından vazgeçmeyecek'' yanıtını verdi.

BİZE ULAŞIN