Seba Çetin'den vazgeçmiyor

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 26.10.2009 17:18 ABONE OL
Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, başkanlık konusunda Hikmet Çetin ile uzun zamandır konuşmadığını vurgularken, kendisiyle bir dost olarak tekrar görüşeceğini söyledi.

Radyospor'da yayınlanan ''Özgür Sancar ile Haber Özel'' programına katılan Seba, Hikmet Çetin ile birçok kez beraber olduklarını dile getirerek, ''Bütün ricalarımıza rağmen başkanlık konusunda maalesef pek bir ışık yakmadı. Hatta ona 'Sayın Çetin siz bu işe gönül koyarsanız Beşiktaş daha başka ortaya çıkacak' dedim. Buna karşın daha vakit var. Yakında Ankara'ya gittiğimde tekrar bu konuları konuşmak istiyorum. Arabulucu olarak değil, bir dost olarak bir araya geleceğim'' şeklinde konuştu.

Sağlık sorunları ve Beşiktaş'ın durumu nedeniyle keyifli olmadığını söyleyen Seba, ''Beşiktaş'ta iyi gitmeyen şeyler var. Yalnız benim değil, Beşiktaş'ı sevenlerin, Beşiktaş'ın içinde bulunan durumlar malum. Onun için Hikmet Bey'i herkes benimsedi. Belki Ankara'ya gittiğimde konuşarak son bir şans elde edebiliriz'' dedi.

Süleyman Seba, Hikmet Çetin'in siyasi kimliğinden dolayı eleştiriler olduğunun hatırlatılması üzerine de şunları kaydetti:

''Hikmet Bey'le yapmış olduğumuz görüşmelerde böyle bir şey hissetmedim. Belki bir yakıştırma da olabilir ama emin olun böyle bir şey hissetmedim. Hikmet Bey'in bir çekingenliği var. Belki bu, bugün Beşiktaş'ın içinde olduğu durumdan dolayıdır, ancak böyle bir şey zannetmiyorum. Tekrar Ankara'ya gittiğimizde beraber olursak, ortaya çıkar, ancak bugünkü şartlarda Hikmet Çetin'in böyle bir niyeti olmadığını hissettik.''

TARTIŞMALAR YAŞANMASI ÜZÜCÜ OLUR

Genel kurula çok adayla gidilmesinin Beşiktaş için üzücü olabileceğini anlatan Seba, ''Bir başkan seçilecek ve adaylar mücadele edecek. Tarafların da gayet normal şekilde, Beşiktaş'a yakışır şekilde bu mücadeleyi yapması lazım. Yoksa bunlar tartışmayla, kakışmayla yapılacak şeyler değil. Bu benim için de büyük üzüntü olur'' dedi.

OLAYLAR BEŞİKTAŞ'IMIZA BÜYÜK ZARARLAR VERİR

Kendi dönemiyle bugünü değerlendiren Süleyman Seba, ''Geçmiş dönemlerle bugünü bir çırpıda analiz etmenin imkanı yok. Maalesef Beşiktaşlılar'ı üzen son olaylar meydana geldi. Bir menfaat kaygısı dolayısıyla mı bunlar oldu bilmiyorum, çünkü artık eskisi gibi olayların içinde olamıyorum. Maalesef böyle şeyler oluyor. Bu Beşiktaş'ımıza büyük zararlar verir. Ümit ederim ki başkanlığa gelecekler, bu işleri düzeltip Beşiktaş'ı düze çıkarırlar'' şeklinde konuştu.

Murat Aksu'nun başkan adaylığını da değerlendiren Süleyman Seba, ''Başkan adayı olarak çıkmış. Yarın başka isimler de çıkar. Başarılı olacaklarsa hem ona, hem Yıldırım Demirören'e başarılar diliyorum. Olayı farklı taraflara götürmeden, sonucun iyi olmasını diliyorum'' ifadesini kullandı.

ESKİYİ ÖZLÜYORUM

Süleyman Seba, ''Seba ne zaman İnönü Stadı'na gelecek'' sorusunu ''Kısmet olursa Beşiktaş'ın güzel maçlarını seyretmeyi elbette arzu ederim. Şu anda eski futbolumuzla bugünkü futbolumuz arasında, teknik açıdan ve taraftar açısından çok üzüntülerimiz oluyor. Özellikle taraftar açısından üzücü. Eskiden bu kadar insan olmadığı halde gerek Fenerbahçe, gerek Galatasaray, gerekse Beşiktaş taraftarı kol kola girip maç izlerlerdi. Hangi takım galip gelirse, hep birlikte onu alkışlayan bir tavır içindeydiler. Eskiyi özlüyorum. Kusura bakmasınlar ama basının da bu konunun üzerine gitmesini öneriyorum'' diye yanıtladı.

DENİZLİ'Yİ BAŞARILI BULUYORUM

Mustafa Denizli'ye 15-20 yıl önce kendi yönetiminin teklif götürdüğünü hatırlatan Seba, ''Kendisi şu anda takımın başarılı olduğunu söylüyor. Ben de onu başarılı buluyorum. Hiç ümit edilmeyen bir durumda iki güzel şampiyonluk hediye etti. Biz de sayın Denizli'yi bir dönem Beşiktaş'a getirmek istemiştik. O zaman Kocaeli'ni çalıştırıyordu. Mukavelesi olduğu için benden süre istedi. Yönetim olarak durumu görüşüp bir ay süre vermiştik. O, bir ay geçtikten sonra gelmedi'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU