"Arda'ya kimse laf söyleyemez"

Fenerbahçe’nin, Galatasarayı 3-1 yendiği derbi mücadelesi sonrası Adnan Polat çok özel açıklamalarda bulundu.

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 27.10.2009 15:42 ABONE OL
Turkcell Süper Lig 10.haftasında Fenerbahçe'nin, Galatasarayı 3-1 yendiği derbi mücadelesi sonrası Adnan Polat çok özel açıklamalarda bulundu.

Maraton.com.tr'nin haberine göre, galatasaray'ın kaptanı Arda Turan'ın maç öncesi yaşanan gerginlikte rol alması sebebiyle kaptanlığının elinden alınacağına ilişkin haberlere yanıt veren Adnan Polat'ın açıklamalarının tamamı şöyle;

ARDA'NIN KAPTANLIĞINA KİMSE LAF SÖYLEYEMEZ!..


"Arda'nın kaptanlığına kimse laf söyleyemez. Ben başkan olduğum sürece Arda bu takımın kaptanı olarak kalacaktır. Onun kaptanlığının elinden alınması gibi bir saçmalık nereden çıktı bilemiyorum".

"Biz furbolcularımıza gereken cezayı veririz. Herşeyin farkındayız, tüm yaşananları gördük ve biliyoruz ama başka bir elin onlara dokunmasına izin vermeyiz. Bir maç kaybettik diye bütün futbolcularımızı kaybedecek değiliz. Birileri istiyor diye ben teknik kadromu, futbolcularımı ortaya yem atacak değilim".BAKALIM BU SEFER KİMLER HANGİ CEZAYI ALACAK?..


Maçtan sonra Emre Belözoğlu'nun Galatasaray tribünlerine karşı yaptığı yumruk hareketini de değerlendiren Polat " Federasyonun ve kurullarının neler yapacağını, kime hangi cezayı vereceğini ben de merak ediyorum. Mesela geçen sene bizden biri Fenerbahçe maçından sonra profesyonelliğe aykırı davrandı diye kırmızı kart gördü. Bakalım kavgalar, tokatlar ve maç sonrasında Galatasaray tribünlerine yapılan el kot hareketleri sebebiyle kimler hangi cezaları alacak"? Dedi.

BUGÜN NELER OLDU