Gerilimi aldı, kazandı

Daum, maç öncesi toplantıda "Kaybetseniz de önemi yok. Yeter ki elinizden geleni yapın" diyerek, gerilimi düşürdü ve takımını karşılaşmaya stressiz çıkarmayı başardı

Her yönüyle merakla beklenip adeta psikolojik savaş haline gelen derbiyi kazanan Fenerbahçe olurken, Daum'un politikası sarı-lacivertli futbolcuların maçı daha yaratıcı oynamalarını sağladı. Sahada Galatasaray'a oranla istekli ama daha rahat olduğu gözlenen Fenerbahçe'de maç toplantısında Christoph Daum'un konuşması, sarı-lacivertlilerin bu rahatlığı yaşamasına neden oldu. Toplantıda bu sezon yakaladıkları başarılı grafiğe dikkat çeken Alman teknik adam, "Sizden tek isteğim çıkıp elinizden gelenin en iyisini yapmanız. Şunu tüm kalbimle söylüyorum ki, bu maçı kaybetseniz de benim için önemi yok. Herkes Galatasaray karşısında yakalanan seriden bahsediyor. Benim hedefim böyle bir seri değil şampiyonluk. Eğer siz elinizden gelenin en iyisini yapıp kaybetseniz bile benim için sorun değil. Yeter ki sahada bize yakışan bir oyun oynayalım zaten bunu oynarsak da kazanacağımızı düşünüyorum" dedi.

SONUCA DAHA RAHAT GİTTİLER
Toplantıda söylenen bu sözler sarı-lacivertli futbolcuların üzerindeki derbi sıkıntısını bir anda alıverdi. Saha içinde de Galatasaraylı futbolculara göre daha rahat oldukları gözlenen sarı-lacivertliler stressiz, istekli futbollarıyla sonuca rahat giden taraf oldular.

BİZE ULAŞIN