Kafaları değiştirdim

Derbi fatihi Daum aşka geldi: Luis Aragones'ten iyi bir teknik direktör değilim. Buraya geldiğimde sadece kafaları değiştirdim. Mesela odasında tek başına oturan Kazım'a arkadaş edinmeyi öğrettim

Galatasaray'ı 3-1 mağlup ederek Kadıköy'deki serisini 10 maça çıkaran Fenerbahçe'de yüzler gülüyor. Derbi galibiyeti Daum'un da keyfini yerine getirirken, Alman teknik adam, dün Samandıra'da basın mensuplarıyla uzun uzun sohbet etti. Fenerbahçe'den Türk futboluna, kendi futbolcularından derbiye, Arap sermayesinden Türk ekonomisine kadar birçok konuya değindi. İşte Daum sohbetinden bazı satırbaşları:
ARAGONES'TEN daha iyi bir teknik direktör değilim. Onun tecrübesi, kariyeri, başarıları ortada. Ben buraya geldiğimde köklü bir değişikliğe gitmedim. Sadece kafaları değiştirdim.
MESELA göreve başladığımdaKazım çok yalnızdı, arkadaşı yoktu. "Kimse beni sevmiyor. Kimse beni benimsemedi" dedi. Ona şu cevabı verdim: Arkadaş edinmek istiyorsan, paylaşımcı ol. Yağmurda şemsiyen olmadan durursan, ıslanırsın. Islanmak istemiyorsan, şemsiye açmalısın.
SEMİH buranın parçası olan bir oyuncu. Her takımda onun gibi takım ruhunu taşıyan isimlerin olması gerekir. Yedek-as diye bir kavram tanımıyor. Aksine yerine oynayanlara destek veriyor. Açılmaz kapıları açan bir anahtar o... Fenerbahçe yönetimi onunla 5 yıllık sözleşme imzalamalı.

G.SARAY'DA ÇALIŞMAM
ADNAN Sezgin ve Haldun Üstünel'i seviyorum. Ancak Galatasaray'da çalışmayı hiç düşünmedim. Bundan sonra da böyle bir düşüncem yok.
EKİBİMLE her gün ne olduğumuzu hatırlıyoruz. İdman öncesi motivasyon konuşmaları, alkışlar, omuzlara almalar futbolculara başarıyı; Gol yediğimiz maçlardan sonraki şınavlar da hatayı hatırlatıyor. Gün içinde bir futbolcu bir şeyi almak için uzandığı zaman, çektiği şınavdan omzu ağrıyor. Bu ağrı maçta yediği golü hatırlatıyor.
GALATASARAY maçını kazandır, yine taktik deha konuşulmaya başlandı. Ama 2-2 bitseydi, yerden yere vurulacaktık. Türkiye'de "Ev sahibiysen ofansif olacaksın" gibi bir düşünce var. Ofansif oynamak istiyorum ama karşımda Galatasaray var.
SAĞ kanatta Gökhan ve Mehmet'le Arda'yı, solda da Carlos ve Vederson'la Keita'yı durdurduk. Önce rakibi etkisiz hale getirip sonra kazanmayı düşündük. Keita beklediğimden de kötüydü.
HERKES, İslamiyet'i benimseyenlerin terörist olduğunu düşünüyor. Arap sermayesi ve bu bölgeye yakınlığı sebebiyle Türkiye için de benzer şeyler söylediler. Araplar sürekli Dubai'ye yatırım yapıyor. Neden Gazze'ye, Kuzey Irak'a yatırım yapmıyorlar anlamıyorum.

BİZE ULAŞIN