G.Saray'da fatura herkese

G.Saray Başkanı Polat, Paris'e indiğinde SABAH'a konuştu: "Herkes Keita ve Arda'ya yükleniyor. Derbiyi takım halinde ve teknik heyetle birlikte kaybettik."

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.10.2009 ABONE OL
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Paris'e iner inmez ayağının tozuyla SABAH'a konuştu. Dün akşam TSİ 18:00'e doğru gümrükten geçerken telefonla ulaştığımız Polat, Fenerbahçe yenilgisinin faturasının bir-iki kişiye yüklenemeceğini söyledi. Polat, "Fenerbahçe maçını kazanmayı hak etmedik. Keita ve Arda'nın ağır bir şekilde eleştirildiğini izliyorum. Bu sonuç bir-iki kişiye yüklenemez. Biz bu derbiyi takım halinde ve teknik heyetle birlikte kaybettik. Faturayı bir-iki kişiye kesmem" dedi.

KAPTAN ARDA'DIR
Galatasaray Başkanı, "Herkes Galatasaray'da bir sıkıntı olduğunu söylemeye çalışıyor. Maçtan sonra takım içi arkadaşlığın ne kadar üst düzeyde olduğu gördük. Bu yenilgi bizi hedeflerimizden saptırmaz. Kenetlenerek yolumuza devam edeceğiz. Zaten bu birlikteliğin sinyallerini çocuklar soyunma odasında, otobüste verdiler. bugünlerde Arda'yı yıpratmak isteyenler var. Ondan kaptanlığı almayı gündeme getirmem; düşünmem bile... Arda da, her oyuncum gibi çok kıymetli" ifadesini kullandı. Adnan Polat, Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki olaylar hakkında da "Galatasaray, hiçbir zaman bir kavganın peşinde olmaz. Soğukkanlı bir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu'nun alacağı kararları bekleyeceğiz. Kararları gördükten sonra Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda bir basın toplantısı yapacağım" açıklamasında bulundu.