Provokasyon

Derbide yumruk attığı Roberto Carlos'u dün telefonla arayan Keita özür diledi. G.Saray'ın Fildişili yıldızı, kırmızı kart gördüğü anı ve soyunma odasında yaşananları SABAH'a anlattı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Fenerbahçe derbisi sonrası ilk defa patladı. Bugüne kadar alınan kötü sonuçların ardından her zaman sakin açıklamalar yapan Rijkaard, Fenerbahçe'nin kendilerinden korktuğu için maçı sistemli bir şekilde provoke ettiğini söyledi. GS TV'ye konuşan Hollandalı teknik adam, maç öncesinde oyuncularını bu konuda çok fazla uyardığını dile getirerek, "Yaşananlar utanç verici. Provokasyonu iyi yapıyorlar, bizim sadece biraz daha akıllı olmamız gerekiyordu, yapamadık. Yaşanan tüm olaylar Fenerbahçe'nin stratejisinin bir parçasıydı. Çünkü, bizim ne kadar iyi bir takım olduğumuzu biliyorlardı. Bu durum, bizden çekindiklerini ve ne kadar gergin olduklarını gösterir. Ne yazık ki onların oyunlarına geldik ve mağlup olduk" dedi.

HAKEME DE ÇATTI
Stattaki atmosferin çok gergin olduğunu ve futbolcular için sakin kalmanın gerçekten zor olduğunu söyleyen Rijkaard, "Bunlar futbolu kirleten görüntüler ama bu durum büyük futbolcular için ekstra bir motivasyon sebebi olur. Maalesef bunu beceremedik" diye konuştu. Maç öncesinde yaşanan olayla birlikte, Baros'un ilk dakikalarda sakatlanmasının futbollarını çok etkilediğini söyleyen Hollandalı hoca, Keita'nın başına isabet eden pet şişeden sonra sinirlerine hakim olamadığını, devre arasında uyarmasına rağmen atıldığını söyledi.


BİZE ULAŞIN