Saran'a sert tepki

Fenerbahçe Kulübü, Sarı-lacivertlilerin 2007-2008 sezonu öncesi Türkiye Kupası'ndan ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elde ettiği gelirin yaklaşık 8 milyon dolarına haciz koydurtan Sadettin Saran'la ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, Sadettin Saran'ın sahibi bulunduğu, Kas Management LTD. isimli şirketin, imzalamış bulunduğu bir sözleşmeye dayalı olarak, 2007-2008 futbol sezonu öncesi Türkiye Kupası'ndan ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nden kulübün elde etmiş olduğu gelirler üzerinde yaklaşık 8 milyon ABD doları tutarında bir alacak iddiasıyla kulüp aleyhine hukuki bir süreç başlattığı bildirildi. Açıklamada, "Fenerbahçe Spor Kulübü başkan adayı olacak kadar büyük Fenerbahçe sevgisi olduğunu her vesile ile ifade eden Sayın Saran'ın başlatmış olduğu bu hukuksal girişimin, Galatasaray derbisinde elde edilen zaferin hemen ertesinde yapılmış olması basit bir rastlantı ile izah edilemeyecek kadar önemlidir" denildi.

Saran'ın kulüpte yöneticiyken imzalanan anlaşmanın karşılığının Sadettin Saran'a kulüp tarafından 'misli misli' ödendiği ifade edilen açıklamada ayrıca, "Sayın Saran, sözleşme içeriğindeki bir düzenlemeden doğan hukuki yorum farkının, lehine yaratmış olduğu sonuçlardan istifade etme arzusu ile hareket ederek bu güne kadar elde etmiş olduğu ticari kazancına yeni kazançlar katma çabası içindedir. Bu girişimin, süreç boyunca kulübümüzü mali olarak sıkıntıya sokacağı, kulübümüzün bu mali tehdit altında
yaşamak zorunda kalacağı tartışmasızdır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın son bölümünde ise, Sadettin Saran'ın açıklamaları ile gerçek niyetinin zıt olduğu iddia edilerek şu ifadeler kullanıldı: "Sayın Saran tarafından başlatılan hukuki sürece karşı kulübümüz gerekli her türlü hukuksal savunmasını yapacaktır. Ancak bununla birlikte camiamızı kulübümüz aleyhine başlatılan bu girişimden haberdar etmek ve açıklamaları ile gerçek niyetleri bu denli zıt olan kişiler ile ilgili olarak camiamızı bilgilendirmeyi bir gereklilik olarak görüyoruz."

BİZE ULAŞIN