Bardak Fener tribününden atılmış

Dün akşam Lig Tv'de yayınlanan programda Galatasaray'lı futbolcu Keita'ya atılan bardağın Fenerbehçe tribünlerinden atıldığı gözler önüne serildi.

Galatasaraylı futbolcu Keita'ya, Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde tribünlerden gelen bardağın Sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından atıldığı iddia edilmişti.

Hafta sonu oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin yankıları hala sürerken, Fenerbahçeli taraftarların buluşma noktası olan antu.com çarpıcı bir iddia da bulunmuştu.

Derbi maçın 24'üncü dakikasında Galatasaraylı Keita, sağ kanattan kullandığı korner atışı sırasında tribünlerden kafasına atılan bir su şişesi ile bir anda yere yığılan Keita daha sonra bu şişeyi gözlemciye götürerek sarı kart görmüştü.

Antu.com internet sitesinde şu görüşlere yer verildi;


"Pazar günü Galatasarayla 10 yıldır aynı sonla biten bir film çevirdik. Yine her yenildikleri derbi sonrası Galatasaraylıların ağlama sesleri ekranları kapladı, gazete sütunları şikayet yazılarıyla dolup taşmaya başladı. "Tecavüz" diyenler mi ararsınız, "terör" diyenler mi yoksa "Fenerbahçe`nin sahası kapanmalı" diyenler mi?

Önce gülüp geçtik. Çünkü bunlara alışmıştık. Yenilgilerini örtmek için klasik taktiklerdi bunlar ama sonra iş ciddiye binmeye başladı ciddi ciddi hakaretler edilmeye ciddi ciddi seyircisiz oynama cezaları istenmeye başlandı.

Buna Fenerbahçe taraftarları olarak bir cevap verme vaktimiz geldi. Şimdi bu saçma sapan isteklere, iddalara ilk cevabımızı veriyoruz. Galatasaraylı oyuncu Keita`ın kafasına atılıp ona değmediği halde gözüne gelmiş gibi rol yaptığı su bardağını Galatasaraylı taraftarlar attı. Forum üyelerimizin dikkatli çalışmaları sonucu görüntüler incelendiğinde Keita`nın olduğu yere atılan gelen su bardağının misafir tribününden geldiği açıkça görülüyor.

Artık bu ağlama faslı bitsin. Herkes mağlubiyeti insan gibi hazmetmeyi öğrensin yoksa her saldırıya cevabımız sürecek. Örneğin yan hakeme atılan yabancı maddeyi de onların attığını kanıtlamak gibi, Hakan Balta`nın attığı golden sonra tribünlerimize 2 kere yaptığı iğrenç kol haraketlerinin görüntüleri gibi.

İnsanda biraz utanma arlanma olur. Hem kendi futbolcuna yabancı madde at, sonra da Saracoğlu terörü diye ağla. Bu aynı zamanda yayıncı kuruluşa da hediyemiz olsun. Fenerbahçe aleyhine olan her şeyi gayet güzel görenler Galatasaray söz konusu olduğunda üç maymanu oynuyorlar. E tabi insan Gs TV`yi bünyesine alıp, sempatisini iş ortaklığı düzeyine çekince bütün bunlar doğal oluyor" dedi.


BİZE ULAŞIN