Keita agresif kolay atılır

Derbide attığı yumruk nedeniyle kırmızı kart gören Keita için Derbide attığı yumruk nedeniyle kırmızı kart gören Keita için Daum'un yardımcısı Ayhan Tumani'nin verdiği, "Çok sinirli. Rahatlıkla kart görebilir" raporu Carlos'un işini kolaylaştırdı

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi geride kaldı ama tartışmaları hala bitmedi. Dün de bu iddialara bir yenisi daha eklendi. Fenerbahçe'de teknik direktör Daum'un yardımcısı Ayhan Tumani'nin maçlarını izlediği Galatasaraylı Keita için verdiği, "Çok sinirli ve agresif. Kolay kart görebilir" raporu derbinin kilit noktalarından birini tayin etti. Kasımpaşa ve Eskişehirspor maçlarını takip eden Ayhan Tumani, Daum'a, "Keita'nın sinirli bir yapısı var. Özellikle bu iki maçta açıkça bunu gözlemledim. Kolay kart görebilir. Bu bizim için bir avantaj. Bu noktaya parmak basalım" dedi.

BİLGİLER CARLOS'A
Tumani'nin daha sonra o kanatta Keita'yı savunacak Roberto Carlos'a bu bilgileri aktardığı ve bu iki maçın kasetlerini Brezilyalı oyuncuya izlettirdiği öğrenildi. Roberto Carlos'un bu bilgiler doğrultusunda maç boyunca Keita ile futbol olarak savaşmanın dışında psikolojik olarak da mücadele verirken, Galatasaraylı futbolcu yaptığı o hareketten dolayı da direkt kırmızı kartla oyun dışı kaldı.


BİZE ULAŞIN