"Alacağımız sonuç önemli"

Ankaragücü, hafta sonu Beşiktaş ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık yapılırken, bu bölümde sarı-lacivertliler 5'e 2 pas çalışması gerçekleştirdi. Başkent ekibinin idmanın basına kapalı bölümünde taktik çalışma yaptığı öğrenildi.

Hafta içinde Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Karşıyaka ile yapılan maçta sakatlanan İngiliz futbolcu Darius Vassell'in de Beşiktaş maçında forma giymesinin küçük bir ihtimal olduğu belirtildi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, antrenman öncesi basına yaptığı açıklamada, ligde üst sıraları hedefleyen bir takım olduklarını belirterek, ''Beşiktaş maçında ortaya koyacağımız futbol ve karşılığında alacağımız sonuç önemli. Çünkü alacağımız sonuç bizi üst sıralardaki takımlarla birlikte mücadele etmeye itecektir'' dedi.

Geniş bir kadroya sahip olduklarını ifade eden Karaman, ''Bu geniş kadronun kaynaşması, fiziksel anlamda kaynaşması önemli. Bir tarafta bakıyorsunuz her gün antrenman yapan ve hafta sonu maç oynayan bir kadro, diğer tarafta antrenman yapmayan ve maç yapmayan bir kadro. Ama isimler çok önemli, kaliteli isimler. Böyle bir birleşimden iyi bir ekip yaratmak istiyoruz. Kupa maçında bazı oyuncuları görme fırsatı bulduk. Beşiktaş maçında da bunu şekillendirip Ankara'ya en iyi sonuçla dönmek istiyoruz'' diye konuştu.

Darius Vassell'e ilişkin bir soru üzerine ise Karaman, İngiliz futbolcunun bütün parasının ödendiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Yönetim kurulumuz ve başkanımız, Darius'un alacaklarını ödedi. Darius'un bana göre kulüpten alacağı 5 kuruş yok. Ekonomik problemi yok. Sezon başı kamp dönemine katılmadı. Son döneme kadar küçük sakatlıklar nedeniyle sıkıntılar yaşadı. Kupa maçında yaşadığı sakatlığın haricinde büyük bir problemi kalmadı. Darius bundan sonra Ankaragücü'nün başarısı için kendisini yüzde 100 futbola verecektir.''

BAKİ VE KORAY'IN AÇIKLAMALARI

Futbolculardan Baki Mercimek, Ankaraspor'a ilişkin yaşanan gelişmeleri geride bıraktıklarını söyleyerek, ''Artık olayları geride bıraktık. O dönemi kapattık. Ankaragücü olarak bir gelişim ve oluşum içindeyiz. Bu gelişim içinde iskelet bir takım ortaya çıkacak. Bu iskelet kadro içinde herkes yer almak isteyecektir'' dedi.

Geniş kadro nedeniyle herkesin üst seviyede çalıştığını bildiren Mercimek, ''Üst seviyede çalışmak bizim için yararlı olacaktır. Çünkü uzun vadede iyi performans sergilemek istiyoruz. Bunun da ilk adımını Beşiktaş maçında atmak istiyoruz. Umarım 3 puanla döneriz. Yeterli kadromuz var, özgüvenimiz yerinde. Beşiktaş'a zor anlar yaşatacağımızı düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
Beşiktaş'ta bir dönem oynamasıyla ilgili olarak Baki Mercimek, ''İnönü'de güzel anılarım var. Orada 2 yıl geçirdim. Ama artık Ankaragücü'nün başarısı için mücadele ediyorum ve takımımın kazanmasını istiyorum'' değerlendirmesini yaptı.

Defans oyuncularından Koray Çölgeçen de Ziraat Türkiye Kupası'nda gruplara kaldıkları için sevinçli olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

''Kupa maçları zorlu geçer. Buna en iyi örnek son olarak Real Madrid ve daha önce Fenerbahçe'nin Pendik'e elenmesidir. Karşıyaka maçını zor da olsa atlatmayı başardık. Şimdi önümüzde gerçekten önemli bir maç var. Bu maç bizim zirveye tutunma maçımız. Ona göre hazırlandık. Beşiktaş'ı İstanbul'da yenerek, galibiyeti taraftarımıza armağan etmek istiyoruz. Bunu yapacak gücümüz de
var.''

BİZE ULAŞIN