Günün içinden

Andre Agassi polemiği
TENİSİN efsane isimlerinden Andre Agassi'nin, kariyerinin bir döneminde uyuşturucu kullandığını itiraf etmesi, spor otoritelerinin tepkisine neden oldu. ITF Başkanı Francesco Ricci Bitti, olayı ''sürpriz ve hayal kırıklığı'' şeklinde tanımlarken, Agassi'nin uyuşturucu kullandığı yılın, WADA'nın kurulduğu 1999'dan önceye denk geldiğini ifade etti. WADA Başkanı John Fahey de hayal kırıklığını dile getirirken, yasaklı ''kristal met'' maddesi kullandığı ortaya çıktığında, ceza almamak için ATP Tour yetkililerine yalan beyanda bulunan Agassi'nin bu itirafının aydınlatılmasını istedi.

Belediye çukura düştü

BURSASPOR-İstanbul BŞB maçında meydana gelen olayların faturası misafir takım için ağır oldu. Müsabaka hakemine yönelik hakaretleri nedeniyle İstanbul BŞB'li futbolculardan İbrahim Akın'a 3, Okan Buruk'a 4 resmi müsabakadan men cezası verildi. Antrenör Arif Erdem ise hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi yüzünden 2 resmi müsabakada hem soyunma odasına hem de yedek kulübesine giriş yasağına çarptırıldı.

Kulak koparan holigan

BARCELONA-Manchester United arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinden önce, bir kadınla tartışmasına müdahale eden bir başka Manchester United taraftarı ile kavga eden ve ısırarak kulağını koparan holiganın cep telefonuna kaydedilen İngiliz polisi alarma geçti. Görüntüleri yayınlayan polis, Manchester United formalı şüpheli holiganı tanıyanların kendilerini aramalarını istedi. Görüntülerde şüpheli holiganın, tribünlerde yürüdüğü ve kavga ettiği görülüyor.

Bando Es-Es iş başında

ESKİŞEHİR'DE astsubay, doktor, mühendis gibi çeşitli meslek gruplarından 21 kişinin yer aldığı ''Bando Es-Es'', her maçta Eskişehir tribünlerini coşturuyor. Bando Es-Es'in sözcüsü Kürkçüoğlu, "Bandoyu kurma hayalimiz Güney Amerika'daki taraftarları kıskanarak başladı. Onlar, maça değil sanki karnavala gider gibi maça hazırlanıyorlar. Biz de tribünlere renk getirmek ve yeni tezahüratlar kazandırabilmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN