Kadıköy 2009'u kapadı!

Olaylı derbinin faturası ağır oldu. PFDK; Bilica ve Keita'ya 3'er maç, Fenerbahçe'ye de 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Saracoğlu'nun perdesi 2010'da açılabilecek

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ev sahibine pahalıya patladı. Sahaya atılan yabancı maddeler sonucu henüz maç başlamadan yardımcı hakem Tarık Ongun'un başından yaralandığı, maç içerisinde de Keita'nın yüzüne isabet eden su şişesi ile öne çıkan derbi için dün toplanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin Saracoğlu'nda ilk iki maçını seyircisiz oynamasına karar verdi. Buna göre Kasımpaşa ve Ankaragücü maçlarını seyircisiz oynayacak Fenerbahçe ancak 2010 yılında ligin ikinci yarısıyla birlikte taraftarıyla buluşabilecek.

ÜSTÜNEL'DEN BASIN TOPLANTISI
PFDK, ayrıca Fenerbahçeli Bilica'ya maç öncesi çıkan kavgada Arda'ya vurduğu için, Galatasaraylı Keita'ya ise mücadele esnasında Carlos'a yumruk attığı için 3'er maçtan men cezası verdi. Brezilyalı stoper Bilica, 13. haftadaki Beşiktaş derbisinde oynamayacak. Derbide taraftarlarının neden olduğu saha olayları ve maç sonu basın toplantısına futbolcu gönderemeyen Galatasaray'a da 10 bin TL para cezası verildi. Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel'in bugün saat 13.00'te Florya'da basın toplantısı düzenleyecek. Üstünel'in derbi maç ve cezalarla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

En pahalı 3 puan: 2 milyon TL
PROFESYONEL Disiplin Kurulu'nun derbi maçta çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'nin sahasını iki maç kapatması sarı-lacivertlileri küplere bindirdi. Tahkim Kurulu'na itiraz etmeye hazırlanan yöneticilerin 2 maçlık cezayı adaletsiz buldukları öğrenildi. Kasımpaşa ve Ankaragücü maçlarını seyircisiz oynayacak Fenerbahçe, yaklaşık 30 bin kombinenin dışında satışa çıkaramayacağı toplam 50 bin biletten en az 2 milyon TL zarar edecek.

'Hedeflerim arasında gözümü kaybetmek yok'
Fenerbahçeli Roberto Carlos'a yumruk atarak Galatasaray'ı derbide eksik bırakan ve PFDK tarafından 3 maç men cezasına çarptırılan Abdul Kader Keita, eleştirilere GS TV aracılığı ile cevap verdi. Fildişili yıldız, "Benim Türkiye'deki hedeflerim arasında iki gözümden birini kaybetmek yok. Gözüme gelen cisim futbol kariyerimi tehlikeye atabilirdi" dedi. Fenerbahçe karşısında çok önemli bir maçı kaybettiklerini belirten Keita, mağlubiyetten ötürü kendisini suçlu saydığını ancak gerek mücadele sırasında gözüne gelen cisim gerekse Roberto Carlos'un kendisini tahrik eden hareketleri sonrası sinirlerine hakim olamadığını, takımdan da özür dilediğini vurguladı.

BİZE ULAŞIN