Mağlup olmayı hazmetmek zor

Fenerbahçe'yi sistemli provokasyonla suçlayan Rijkaard'a Daum'dan cevap: Yenilgiden sonra büyüklük göstermek zor. Böyle bir strateji uygulamadık

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, FB TV'de katıldığı 'Teknik Analiz' programında ilginç açıklamalar yaptı. Alman çalıştırıcı, Fenerbahçe'yi derbide sistemli provokasyon yapmakla suçlayan Frank Rijkaard'a "Hiçbir zaman böyle bir strateji uygulamadık. Rakip takım hocasının böyle düşünmesini istemem. Biz Gaziantep'e yenildik ve maçtan sonra rakibimizi tebrik ettik, onlara saygı duyduk. Rakibin stratejisi üzerine polemik yapmadım. Ama yenilgiden sonra büyüklük göstermenin ne kadar zor olduğunu biliyorum" yanıtını verdi. Galatasaray maçı öncesi ilk sorunlarının "Alex le mi yoksa Güiza'yla mı başlamak" olduğunu belirten Daum "İkisini birden oynatmak istemedik. Çünkü ikisi de fiziksel olarak hazır değildi. Eğer tam hazır olmayan iki oyuncuyla başlasaydık, daha zayıf olabilirdik. Maça Alex'le başlayıp, daha sonra Güiza veya Semih'i sokup oyunu bitirmek istedik. Yani doğru kararı vermiş olduk" dedi.

ALEX ÇOK DİSİPLİNLİ
Daum, Alex'in eski gücüne nasıl kavuştuğuyla ilgili soru üzerine ise "Alex inanılmaz bir disiplinle çalışıyor. Bir an önce takıma dönmek için can atıyor. Sağlık ekibi de mükemmel bir iş çıkardı" diye konuştu.

RİJKAARD NE DEMİŞTİ?
Rijkaard, "Yaşanan tüm olaylar, Fenerbahçe'nin stratejisinin bir parçasıydı. Çünkü bizim iyi bir takım olduğumuzu biliyorlardı. Bizim sadece akıllı olmamız gerekiyordu. Tüm takımı uyarmıştım. Ama ne yazık ki onların oyununa geldik" diyerek Fenerbahçe'nin sistemli provokasyon yaptığını ileri sürmüştü.


BİZE ULAŞIN