Beşiktaş Kulübü'nden açıklama...

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, bugün bir gazetede ''Paralar yatmazsa idmana çıkmayız'' başlığı ile yayımlanan haberin asılsız olduğu bildirildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, futbol takımının şanssız neticelerden sonra başarılı bir döneme girdiği, üst üste puanlar kazandığı, hedeflerine adım adım ilerlediği bu günlerde belli kişiler ve belli gazeteler tarafından sürekli olarak yalan, maksatlı ve kulübü karıştırmaya yönelik haberler yapıldığı belirtildi.

''Özellikle, kritik ve önemli maçlarımızın olduğu günlerde özel gayret sarf edilerek yapılan bu haberlerin amacı, Beşiktaş'ın başarısını engellemek ve nifak sokma çabasıdır'' denilen açıklamada, bugün futbol takımı kaptanlarının da açıkladıkları gibi gazetedeki haberde yer alan iddiaların gerçekleri yansıtmadığı ifade edildi.

Açıklama şöyle devam etti:

''Beşiktaş forması giyen bizim futbolcularımızın idmana çıkmamak gibi bir tehditte bulunmaları söz konusu bile değildir, olamaz da. Ayrıca futbol takımına düzenli şekilde ödeme yapan kulüplerden biri olduğumuz, son olarak cuma günü ödeme yaptığımız halde Beşiktaş'ın bu tarz haberlerle manşetlere taşınması iyi niyetten çok uzak bir tutumdur.

Diğer kulüplerin basın görevlilerinin asla yapmadıkları bu tavrın ve maksatlı haberlerin geçmişten beri, sürekli ve sadece kulübümüze yönelik olarak yapılmasının takdirini de camiamız ve kamuoyu en iyi şekilde değerlendirecektir.''

BEŞİKTAŞ KAPTANLARINDAN AÇIKLAMA:

Beşiktaş'ın kaptanları İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman ve Mert Nobre, ''ödemelerin yapılmaması halinde Ankaragücü maçı sonrası idmanlara çıkmayacakları'' yönündeki haberleri yalanladı.

Siyah-beyazlı takımın kaptanları, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamalarında, ''Paralar yatmazsa idmana çıkmayız'' başlığı ile yayımlanan haberleri yalanlayarak, ''(İyi niyet yeter. Sözler yine tutulmazsa Ankaragücü maçı sonrası idmanlara çıkmayalım) şeklinde yer alan ifadeler doğru değildir.

Takımımızdaki hiçbir oyuncu, ne dün, ne de bugün böyle bir düşünce içerisinde olmamıştır. Önemli bir maçımızın olduğu böyle bir günde, bu haberi manşetlerine taşıyanların ne amaca hizmet ettiklerini anlamakta zorluk çektiğimizi de ifade etmek isteriz'' dediler.

Beşiktaş'ın 3 kaptanı, açıklamada ayrıca ''Beşiktaş futbol takımı oyuncuları olarak, tek hedefimiz var, o da Beşiktaş'ın başarısı için var gücümüzle çalışmaktır'' ifadesini kullandılar.

BİZE ULAŞIN