Paralar yatmazsa idmana çıkmayız

Beşiktaş'ta para krizi büyüyor. Futbolcular perşembe günü 3. kez aralarında toplanırken "İyi niyet yeter" diyen yabancılar, "Sözler yine tutulmazsa A.Gücü maçı sonrası idmanlara çıkmayız"tehdidini savurdu

Beşiktaş'ta paralarını alamayan futbolcuların sabrı taştı. Teknik direktör Mustafa Denizli'nin aracılığıyla yönetime mesaj göndererek alacaklarının bir an önce ödenmesini isteyen siyahbeyazlılarda sonuç yine değişmeyince perşembe akşamı yabancılardan tehdit gibi bir görüş çıktı: "İyi niyet yeter. Sözler yine tutulmazsa Ankaragücü maçı sonrası idmanlara çıkmayalım." Beşiktaş'ı krize taşıyan süreç şöyle gelişti: Kasımpaşa maçından önce ilk kez toplanan futbolcular, paraların ödenmesi konusunda ısrarcı olunmasını istedi. Özellikle yabancılar, "Sözler tutulmuyor. Farklı bir yaptırım uygulayalım" dedi. Ancak tecrübeli Türk oyuncuların, "Şu anda tepki koymak doğru değil. En azından Kasımpaşa ve Wolfsburg maçlarını oynayalım" şeklindeki sözleri kapıdaki krizi erteledi. Bu toplantıdan haberdar olan yönetim, yabancıların hesabına 20'şer bin Euro Türkler'e ise 40 bin TL yatırdı ve dönüşte sağlam bir ödeme yapılacağı sözünü verdi.

TEPKİLER TAVAN YAPTI
Ancak Wolfsburg maçı sonrası ödeme yapılmaması isyanı tetikledi. Perşembe akşamı Ümraniye'de üçüncü kez toplanan futbolculardan takımın omurgasını oluşturan yabancılar, "Bu iş çığrından çıktı, daha sert bir tavır sergileyelim. İdmana çıkmayalım" derken, bir kısmının da "İnceldiği yerden kopsun. Olayı FIFA'ya taşırız" tavrı takındıkları öğrenildi. Bu konuşmalardan başkan Yıldırım Demirören'in de haberdar olduğu kaydedildi. Gelinen noktada futbolcular paralarının hesaplarına yatmasını bekliyorlar. Aksi bir durumda ise Ankaragücü maçı sonrası ne olacağı merakla bekleniyor.

Senetler de ödenmiyor
BEŞİKTAŞ'TA yabancılar arasında en çok alacağı bulunan kişinin Nobre olduğu öğrenildi. Delgado dahil 9 yabancının 500 bin Euro'yla 1.5 milyon Euro arasında değişen alacaklarının olduğu kaydedildi. Ayrıca Beşiktaş yönetiminin verdiği senetlerin de karşılıksız çıktığı, özellikle Türk futbolculara son 2 yılda verilen 20 senedin ödenmediği kaydedildi.

SABAH GÜNDEME GETİRMİŞTİ
SABAH, Beşiktaş'taki para krizini, 30 Ekim Cuma günü manşetten verdiği haberiyle okuyucularına duyurmuştu.

BİZE ULAŞIN