Uygun'dan Milli takıma yeşil ışık

Nilüferspor'un danışmanlığını üstlenen Bülent Uygun, ideallerini gerçekleştirebileceği takımından teklif geldiği zaman masaya oturabileceğini söyledi.

Veledrom Spor Tesisleri'nde Nilüferspor'un antrenmanlarını izlemeye gelen Uygun, teknik direktörlük için kendisine yurt dışından birçok teklif geldiğini ancak her takıma 'evet' diyemeyeceğini söyledi.

Uygun, "İdeallerimi, hayallerimi, başarılarımı gerçekleştirecek bir takım olduğu zaman o takımla anlaşacağım. Milli takım, benim olduğu gibi 14 bin hocanın da hayali. Hatta sokaktaki herkesin hayali. Milli takımda Avrupa ve dünya şampiyonluğu bize nasip olacaksa bizde bu takımda görev yapmaya hazır oluruz.Bende bunun için gayret gösteriyorum" dedi.

Bursaspor'un son zamanlardaki performansı ile ilgili de konuşan Uygun, Bursaspor'un yönetim, medya, kadrosu ve hocasıyla mükemmel bir ekip olduğunu söyledi. Ertuğrul Sağlam'ın Kayseri, Beşiktaş ve Bursaspor'da yaptıklarının ortada olduğunu ifade eden Uygun, "Bursaspor'a desteğimi her zaman sürdüreceğim. Bursaspor, Trabzonspor gibi Anadolu'dan çıkan şampiyon bir takım olacaktır. Bursa'da yaşayan biri olarak da Bursaspor'un şampiyon olmasını isterim. Bursaspor, inanılmaz derecede şanslı bir takım. Şu anda bulunduğu konum itibariyle ikinciliği yakalamış durumda. Ertuğrul hocayla birlikte bu işleri başarabileceklerini düşünüyorum" dedi.

Olaylı Fenerbahçe ile Galatasaray derbi maçını da değerlendiren Uygun, derbilerin her zaman keyifli olduğunu ve birtakım sıkıntıların yaşanabileceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN