Çapkın 14 taraftarı görüşmeye çağırdı

Cuma 06.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009 18:20
ABONE OL
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Beşiktaşlı tribün liderleriyle görüştü.

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Çapkın, toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beşiktaşlı 14 tribün lideriyle görüşeceğini ifade eden Çapkın, ''Sporda şiddet çok önemli bir konu. Bunu önlemek zorundayız. Her maç için aynı tedbirleri alıyoruz. Beşiktaşlı tribün liderleriyle konuşacağız. Onlara, küfür dahil, şiddette başvurmamalarını söyleyeceğiz'' diye konuştu.

Kulüp başkanına kimsenin küfür edemeyeceğini vurgulayan Çapkın, Beşiktaş Kulübü Başkanı ve yönetiminin arkasında duracaklarını belirtti.

Çapkın, herkesin yasalara saygılı olması gerektiğini, sporda şiddetin üstüne kararlılıkla gitmeye devam edeceklerini kaydetti.

Üç büyük kulübe, sorumlu birer emniyet müdür yardımcısı görevlendireceklerini açıklayan Çapkın, bu müdür yardımcılarının kulüpteki herkesi tanıyacağını ve kulüple yakından ilgileneceğini söyledi.

BEŞİKTAŞLI TRİBÜN LİDERLERİ EMNİYETTEN AYRILDI

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'la görüşen Beşiktaşlı tribün liderleri, emniyetten ayrıldı.

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde, Emniyet Müdürü Çapkın'la görüşen Beşiktaşlı tribün liderleinden Alen Markaryan, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Emniyet Müdürlüğü'nde, kendilerinin bilgisine başvurulduğunu söyleyen Markaryan, küfrün, herkesin ortak sorunu olduğunu ifade etti.

Markaryan, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile istişarede bulunduklarını dile getirerek, ''İnşallah, el birliğiyle bu küfrün önüne geçeceğiz. Beşiktaş'ın başkanına ya da diğer insanlara küfür etmek, önce insan olarak bir Beşiktaşlıya yakışmaz. Bunun karşısındayız. Bütün Türkiye'nin sorunu olan küfrün önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki maçlar için gerekli önlemler alınacak'' dedi.

Tribün liderleri, daha sonra emniyetten ayrıldı.