'Başkana katılıyorum'

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, gruptan lider çıkmak istediklerini belirterek, "Hedefimiz, başkanımız Polat'ın dediği gibi Avrupa Ligi'nde final oynamak" dedi

Cuma 06.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009
ABONE OL
Galatasaray'ın çalıştırıcısı Frank Rijkaard, maç sonrası oynanan futboldan memnun kaldığını belirterek, hedeflerinin Hamburg'da final oynamak olduğunu söyledi. Futbolcularının iyi konsantre olduğunu ve Bükreş'te istediklerini aldıklarını belirten Hollandalı hoca, "Bu karşılaşmalar gruptan birinci çıkmak için önemli ama amacımız başkanımız Adnan Polat'ın da dediği gibi Hamburg'da final oynamak" yorumunu yaptı. Camiada bu tip umutların ve amaçların olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Rijkaard, "Ben her zaman önümüzdeki maçları önemserim. Zaten önünüzdeki maçı alırsanız hedeflerinize ulaşırsınız" diye ekledi. İyi bir performans sergileyerek rakibin oynamasına izin vermediklerini kaydeden sarı-kırmızılı teknik direktör, oyuncu değişikliklerini geç yapması ile ilgili bir soruyu da "Takım kondisyon olarak üst düzeydi, iyi de performans gösteriyordu. Fazla risk almadık ve skor garantilendikten sonra değişiklikleri yaptık" şeklinde cevap verdi.

FENERBAHÇE - STEAUA BÜKREŞ MAÇINDAN KARELER

DİNAMO BÜKREŞ - GALATASARAY MAÇINDAN KARELER

"NONDA İYİ"
Son iki maçta gol yemedikleri hatırlatılan Rijkaard, bu konu hakkında, "Bunu takım savunmasına bağlamak gerekiyor. Orta alanın gösterdiği performans önemli ama takım olarak iyi oynuyoruz" ifadesini kullandı ve sakatlanarak oyundan çıkan Nonda'nın durumunun ise iyi olduğunu söyledi.