Samba

Fenerbahçe, Steaua'yı Kadıköy'de de yenerek Avrupa Ligi'nde gruptan çıkmayı büyük ölçüde garantiledi. Kanarya'yı sambacılar Santos, Bilica ve Alex uçurdu

Cuma 06.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009
ABONE OL
'Hele bir de' derler ya... Sakatlığı nedeniyle 'özlenen' Alex dün gece formasına kavuştu. 'Futbolun profesörü' bir de ayrılığa futbol özlemini eklemiş olmalı ki, dün yine 'göz banyosu' yaptırdı. İlk 15 dakikada attığı iki ara pas 'ben geldim' dedirtti. Hele 13'te Santos'a attığı pasta vatandaşı 'uyanık' olsa gol gelirdi. Ama Santos kendini çabuk affettirdi. 2 dakika sonra ceza alanında dansla karışık hareketleri sonrası akıllı vuruşuyla "Ben de onbiri özledim" diyor, F.Bahçe de öne geçiyordu. 26'da Mehmet ve Emre'nin art arda şutlarına Rumenler gol izni vermediler. Derken S.Bükreş'in tek göze batanı Nicolita'nın ortasında Kapetanos'un golü beraberliği getirirken Bilica kademe hatasıyla yardımcıydı. Bu skor ne F.Bahçe'nin ne de Alex'in oyun dengesini bozmayınca temsilcimizin ağırlığı sürdü. 52'de Alex'in bu kez 'orta dersi' izlendi. Sağdan serbest vuruşta topu Romenlerin ölü noktasına adeta eliyle koyarken kafasını uzatan Bilica da ilk goldeki hatasını affettiriyordu: 2-1. Durmak bilmeyen Alex bir de kendi atmak üzere 66'da orta alandan yola çıktı, ceza alanına girerken vurdu ve 3-1'e getirdi.

FENERBAHÇE - STEAUA BÜKREŞ MAÇINDAN KARELER

DİNAMO BÜKREŞ - GALATASARAY MAÇINDAN KARELER

ALEX ÖZGÜVEN GETİRDİ
Bu sezon F.Bahçe skoruyla, çoğu maçtaki oyunuyla keyif ve heyecan veriyor. Skorları sevenlerini mutlu ediyor. Ama Alex'li bir başkalar, bunun da altını çizmek lazım. Tek sıkıntı olan Güiza'nın yerine 'yama santrafor' konumundaki Kazım'da ofsayta düşme ve rakibe faul konusunda ilginç bir istatistik var. Bunun çalışması olmazsa neredeyse top oynayamayacak. Sanki ona birileri 'Ofsaytı düşünmeden oyna' demiş gibi. Sonuçta Alex'in oluşuyla daha da özgüvenli bir F.Bahçe geceyi kolay kazanarak kapadı ve bir üst tura imza attı. Bu gruba 4. maçında bu noktaya gelmek doğal ve adına yakışan durum oldu sarı-lacivertliler için. Kalan iki maç forma bekleyenlerin Avrupa deneyimi kazanması için iyi bir fırsat olacak, olmalı da. Daum bu maçlarda alternatif denemeler için iyi fırsat yakaladı. Herhalde bunu da değerlendirir.

"AVRUPA SEVDALISI" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"RİJKAARD'IN 'BARIŞ' AÇILIMI!" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

"FENER'DE AYNI HASTALIK" HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SPOR TURU

SERDAR ÖZKAN KADRO DIŞI HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KADIKÖY'DE SAMBA ŞOV

CİMBOM GÜLE OYNAYA