Arda gitmez

Cuma 06.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009 19:45
ABONE OL
Galatasaray'ın yıldız oyuncusu ve kaptanı Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, futbolcusunun önceliğinin sarı-kırmızılı formayla başarılar kazanmak olduğunu söyledi.

Radyospor'da yayınlanan bir programa katılarak açıklamalarda bulunan Ahmet Bulut, Arda Turan'ın Avrupa'da futbol oynama isteğini vurgularken, ''Arda'nın hedefleri arasında Avrupa'da oynamak var ama önceliği Galatasaray kaptanı olarak Avrupa'da ve Türkiye'de şampiyon olmak'' dedi.

Arda Turan'ın Avrupa'da oynama isteğinin yanı sıra, öncelikleri arasında bazı ülkelerin de olduğunu aktaran Ahmet Bulut, ''Arda'nın Avrupa'da gideceği kulüpler bellidir. Arda'yı takip eden birçok kulüp var. Benim ağzımdan, (Barcelona Arda'yı istiyor) diye bir açıklama duyamazsınız. Arda 22 yaşında ve çok ilgi çeken bir futbolcu. Doğal olarak Arda'yı Barcelona, Bayern Munih gibi kulüpler izliyorlardır'' diye konuştu.
Bulut, Arda'ya İspanyol ekibi Espanyol'un talip olduğu şeklindeki haberleri doğrulamazken, ''Espanyol'dan teklif almadık. Böyle bir teklif gelse de Arda'nın kafasında Espanyol'da oynamak gibi düşünce yok. Arda'nın Galatasaray ile olan sözleşmesi devam ediyor. Adnan Polat bu konuda daha önce net konuştu. (Arda'nın ancak Avrupa'da kendi liginde zirveye oynayan bir takıma gitmesine izin vereceğim) dedi. Espanyol bu kategoride olmadığı için bizim gündemimizde zaten değil. Menajeri olarak bana bir teklif gelmedi, kulübe bir teklif geldiyse onu bilemem'' ifadelerini kullandı.

ARDA'NIN YÜKÜ AĞIR

Arda'nın yaşadığı form düşüklüğüyle ilgili olarak, oyuncusunun 22 yaşındaki Galatasaray kaptanı olduğunu aktaran Bulut, ''Arda'nın üzerinde çok ciddi bir yük var. Yazıldığı gibi Arda'nın morali bozuk değil. Onun da bir kaç maç kötü oynama hakkı vardır. Maç kaybedildiği zamanlarda tabii ki üzülüyor. Üzüntülü olduğu zamanlar oldu ama o günleri atlattı. Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar geride kaldı, Arda yaşanan olaylardan dolayı dersini aldı'' şeklinde konuştu.