Hesap tutmadı

İki maçlık seyircisiz oynama cezasının birini kupada çekme hesabı yapan Fenerbahçe'de, Ziraat Türkiye Kupası programının açıklanmasıyla hayaller suya düştü

Pazar 08.11.2009
ABONE OL
Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye 2 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti. Fenerbahçe, cezaya itiraz ederek konuyu Tahkim Kurulu'na götürmüş, ancak kurul da 2 maç seyircisiz cezasını onamıştı. Bu noktadan sonra sarı-lacivertlilerin tek umudu, bu cezanın birini kupada oynanacak maçta çekmekti. Ancak açıklanan Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ve maç tarihleri nedeniyle bu hesap da tutmadı. Açıklanan programa göre, Ziraat Türkiye Kupası grup kuraları 16 Kasım Pazartesi günü çekilecek. Gruptaki ilk maçlar ise 23 Aralık tarihinde oynanacak. Bu program nedeniyle Fenerbahçe 2 maç seyircisiz oynama cezasını ligdeki Kasımpaşa ve Ankaragücü karşılaşmalarında çekecek.

KURADA GALATASARAY ÇIKSIN!
Şimdilik 2009 yılında Saracoğlu'nda sadece Avrupa Ligi'ndeki Sheriff maçına gidebilecek olan sarı-lacivertli taraftarlar, başka bir hesabın peşine düştü. Taraftar sitelerinde, Galatasaray'la aynı gruba düşüp, ezeli rakibini cezanın sona ermesinin ardından 23 Aralık'ta Kadıköy'de bir kez daha ağırlamanın hayali kuruluyor.