Siyah bir gözyaşı

Önce Kazım Kanat, ardından Vedat Okyar ve şimdi de İlker Ateş... Türk Spor basınının, bir ustası daha hayata gözlerini yumdu. Ateş'in cenazesi 11:00'de TSYD'deki tören sonrası defnedilecek...

Pazar 08.11.2009
Son Güncelleme: Pazar 08.11.2009
ABONE OL
Türk basınının usta kalemi, yılların gazetecisi ve spor yazarı İlker Ateş dün hayatını kaybetti. Yaşamını gazetecilik mesleğine adayan, taraflı tarafsız herkesin sevip saydığı, birçok gazeteci yetiştiren, spor camiasına yazılarıyla yön veren İlker Ateş, geçirdiği beyin kanamasının ardından uzun süredir tedavi gördüğü Altunizade Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Ateş için bu sabah 11:00'de Levent'teki Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) bir tören düzenlenecek. Levent Camii'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Kocaeli Değirmendere'de toprağa verilecek. 1945 yılında Ayancık'ta dünyaya gelen, çeşitli gazetelerde muhabirlik, istihbarat şefliği, müdür yardımcılığı ve sorumlu müdürlük görevlerinde bulunan Ateş, 1997 yılında SABAH Spor'da da müdür olarak görev yapmıştı. Hayatının son döneminde, Fotomaç gazetesinde köşe yazarlığı, Radyospor'da da program yapan usta gazeteci, TSYD yarışmalarında haber, fıkra, maç yazısı ve röportaj dallarında 4 kez birincilik ödülü aldı. Ateş, TSYD İstanbul Şubesi'nde genel sekreter, genel merkez yönetim kurulunda da genel kaptan olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan İlker Ateş, "Top Ağlarda" ve "1903- 1992 Beşiktaş" kitaplarını yazdı.

KARTAL SİYAH BANTLA ÇIKTI

TBMM Başkanı M.Ali Şahin, Ateş'in vefatı dolayısıyla TSYD'ye bir başsağlığı mesajı gönderdi. Beşiktaş Kulübü mesaj yayınlayarak, "Usta gazetecinin vefatı, spor basının yanı sıra camiamızda da büyük üzüntüye neden oldu" diyerek merhumun yakınlarına başsağlığı diledi. Beşiktaş takımı da Trabzon maçına siyah bantla çıktı. Maçtan önce de İlker Ateş'in anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. SABAH Spor olarak bizler de İlker Ateş'in ailesine başsağlığı diliyoruz.