Aurelio'ya 1 kaldı

Sezon öncesi transfer edilen Cristian, Fenerbahçe'nin 20 resmi maçında da 90 dakika forma giyerek istikrarlı bir tablo çizdi. Beşiktaş maçında da 90 dakika oynarsa, Aurelio'nun rekorunu egale edecek

Fenerbahçe'nin, unutulmaz oyuncuları arasında kuşkusuz önemli bir yere sahiptir Mehmet Aurelio... Şimdi Aurelio'nun Fenerbahçe'de oynadığı bölgede yeni bir Aurelio doğdu: Cristian Baroni... Sezon başında transfer edilen ve ön liberoda mücadele eden Cristian Baroni, Fenerbahçe formasıyla bu sezon oynanan tüm resmi maçlarda 90 dakika forma giyen tek oyuncu oldu (Cristian; 1 Süper Kupa, 11 Süper Lig, sekiz de Avrupa maçı olmak üzere toplam 20 resmi maçta 90 dakika formasını terletti). Sonuç olarak, bu istatistikle Aurelio'yu da neredeyse yakaladı. 2003-2004 sezonunda Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye transfer edilen ve o sezonun sonuna doğru performansını artıran Mehmet Aurelio, 2004-2005 sezonunda takımın vazgeçilmez ismi olmuştu. Ayrıca 2004-2005 sezonu Aurelio'nun en istikrarlı dönemi olmuş, dikkatleri üzerine çeken oyuncu, ilk 21 resmi maçta da 90 dakika forma giymişti (15 Süper Lig, 6 Şampiyonlar Ligi). Ligin 16. haftasında oynanan Galatasaray maçında forma giyememiş ve serisi bozulmuştu. Aurelio, sonraki üç sezonda böyle istikrarlı bir performansı tekrarlayamamıştı. Fenerbahçe fikstüre göre, 12. haftadaki Ankaraspor maçını, rakibi küme düşürüldüğü için oynayamadı ve haftayı bay geçti.

İKİMAÇLA REKOR KIRACAK
Eğer Cristian ligin 13. haftasında oynanacak Beşiktaş maçında 90 dakika sahada kalmayı başarırsa, Aurelio'nun 21 maçlık rekorunu egale emiş olacak. Hatta Beşiktaş maçından sonra oynanacak ilk resmi maçta da forma giyerse, Aurelio'nun istikrar tablosunu tarihe gömecek.


BİZE ULAŞIN