"Takım olarak doğru yoldayız"

Pazartesi 09.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 09.11.2009 14:56
ABONE OL
Beko Basketbol Ligi'nde deplasmanda Banvit'e 79-77 yenilen Galatasaray Cafe Crown'da, antrenör Okan Çevik, karşılaşmada çok iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Çevik, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, takım olarak doğru yolda olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker mağlubiyetleri sonrasında Banvit için bizim maçımız hedef haline gelmişti. Yüksek konsantrasyonda oynadılar. Biz de deplasman takımı olarak hücumda doğru atışlar yapıp, yüzdeli oynadık. Bunu üçüncü periyotta da devam ettirdik. Ancak ilk yarı 47 sayı yedik, bu oldukça fazlaydı. Daha az yememiz gerekiyordu. Ayrıca istediğimiz sertlikte savunma yapamadık. Dördüncü periyotta hücumda kısırlığımız oldu. Maç kafa kafaya geldi ve son topa kadar devam etti. Bu sene itibariyle en iyi basketbolumuzu oynadık. Takım olarak doğru yoldayız. Ufak detaylar üzerinde çalışıyoruz, bunları hallettik mi içeride dışarıda her maçı kazanmaya aday oluruz.''

Okan Çevik, bu hafta Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacaklarını da hatırlatarak, ''Galatasaray camiasına mensup herkes Fenerbahçe maçını kazanmak ister. Biz de sahaya galibiyet için çıkacağız. Fenerbahçe Ülker güçlü bir takım. Biz seyircimizin önünde maçı kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Söylediğim gibi basketbol olarak her geçen gün yükseliyoruz. Pozitif noktaya doğru gidiyoruz. Bu hafta iyi çalışıp, kazanmak en büyük arzumuz'' diye konuştu.