353 gün sonra!

Galatasaraylılar'a müjdeli haber! İnşaatı tekrar başlayan Türk Telekom Arena, 29 Ekim 2010'de açılacak. Bin 400 işçinin çalışacağı şantiyeden internet üzerinden 24 saat canlı yayın yapılacak

Seyrantepe'deki Türk Telekom Arena'nın resmi açılış tarihi duyuruldu: 29 Ekim 2010. İkinci kez ihalesi yapılan ve Varyap-Uzunlar ortaklığının inşaatını üstlendiği Türk Telekom Arena'nın 28 Eylül 2010 tarihinde bitirilip Galatasaray'a teslim edileceği açıklandı. Dün şantiyede düzenlenen tanıtımda konuşan Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, bir hafta önce başlayan çalışmalar sonrasında şantiyenin çalışır hale getirildiğini ve 314 personelin görev yaptığını açıkladı. İnşaatın hızlanması için ekstra 3 vinç daha getirildi. İlerleyen günlerde çalışan sayısının bin 400'e kadar çıkacağı ifade edildi.

YOL ALARMI
Stadı 28 Eylül 2010 tarihinde teslim alacak olan sarı-kırmızılı kulüp tribünlerdeki düzenlemeler ve iç dekorasyonun ardından Cumhuriyet'in 87. kuruluş yıldönümünde ilk maçına çıkmayı planlıyor. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi ulaşım altyapısının da büyük önem taşıdığını anlatarak, "Metronun bu sene sonunda bitirilmesi, kara yolu bağlantılarının zamanında tamamlanması gerekiyor. Ancak bağlantı yolları çok zorlu ve karmaşık bir iş. İhale açılmak üzere, ancak yapımı bir yılda bitebilir mi, belli değil. Zamanla bunlar da tamamlanır. Biraz hoşgörü bekliyorum'' dedi.

BİZE ULAŞIN