Fener'de açıklama savaşı

Fenerbahçe Saran'a "Kulübünün üzerinden kazanç elde etme hırsından vazgeç" çağrısı yaptı Saran "Yıldırım haksızlık yaptığını kabul etsin, alacağımın ciddi bölümünden vazgeçeyim" dedi

Salı 10.11.2009
Son Güncelleme: Salı 10.11.2009
ABONE OL
Fenerbahçe ile eski yöneticisi Sadettin Saran arasında dün 'açıklama savaşı' yaşandı. Fenerbahçe sabah yayınladığı açıklamada, Saran'ın sahibi olduğu KAS şirketiyle 2000 yılında "5 futbol sezonunu" kapsayan bir sözleşme yapıldığını, bu sözleşmenin 3 gün sonra "Kulübün UEFA Kupası'na katıldığı 5 yıl" olarak değiştirildiğini belirtti. Değişim yapılırken, bu ibarenin her iki tarafta da "UEFA'nın kupalarından herhangi birine katılım" şeklinde algılandığı kaydedilen açıklamada, Saran'ın maddeyi "UEFA Kupası'na 5 kez katılım" şeklinde yorumlamakta ısrarcı olduğu ve ihlal nedeniyle kulüpten 10 milyon dolar istediği belirtildi. Saran Grubu'nun sulhen çözüm için 4.4 milyon dolar talep ettiği, kulübün 3 milyon önerdiği, Doğan Grubu'nun 3.9 milyon dolarlık teklifinin de Saran tarafından kabul edilmediği duyurulan açıklamada Saran'a "Kulübünüz üzerinden kazanç elde etme hırsından vazgeçin. Tıpkı Trabzon, Ankaragücü ve Galatasaray örneklerinde olduğu gibi. Yanlışlarınızla değil bununla hatırlanın" çağrısında bulunuldu.

SARAN: MAHKEMEYE VERMEDİM

Saran ise cevabında Yıldırım'ı kendi seçtiği hakem de dahil oybirliğiyle haksız bulunduğu bir davada camianın duygularını sömürmekle suçladı ve "Aziz Bey bana haksızlık yaptığını kabul etsin, alacağımın ciddi bir bölümünden vazgeçmeye hazırım. Ama Fenerbahçeliliğimi sorgulamasın. Hele Galatasaray'ı kullanarak iftiralarla vurabileceğini hiç düşünmesin. Galatasaray'ın yayın hakları için yaptığım teklifin iki katını Fenerbahçe'ye teklif ettiğimi en iyi Sayın Yıldırım bilmektedir" dedi. F.Bahçe'ye karşı yükümlülüklerini günü gününe ödeyerek yaptığını vurgulayan Saran, "Aziz Bey'in rızasıyla yapılmış olan sözleşme için 'Kulüp aldatıldı' dedi.