Ankaragücü'nde antrenman krizi

Çarşamba 11.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009 14:20
ABONE OL
Ankaragücü'nde Teknik Direktör Hikmet Karaman'ın sabah saatlerine koyduğu antrenmanın, yönetim tarafından haber verilmeden akşam saatine alınması krize neden oldu.

Ankaragücü yönetimiyle arasında soğuk rüzgarlar esen Hikmet Karaman, 2 günlük iznin ardından haftanın ilk çalışmasını bu sabah 11.30 olarak belirledi. Ankaragücü yönetimi ise daha sonra Karaman'ın onayını almadan antreman saatini 18.00'e aldı ve bunu futbolculara bildirdi. Karaman, yönetimin bu kararını futbolcuların kendisini araması üzerine öğrendi. Karaman'ın, futbolcularına, "Antrenman saatinde bir değişiklik yok. Yarın sabah hepinizi antrenmana bekliyorum" dediği öğrenildi.

Bu sabah tesislere gelen futbolcular, antrenman olmadığı gerekçesiyle geri gönderildi. Tesis içinde malzemeci ve sağlık ekibinin bulunmadığı ve soyunma odaları kapılarının kapalı olduğu bildirildi. Bu gelişmeler üzerine Karaman, antrenman saatinde boş sahayı kendi özel kamerasına kaydetti.

Karaman ayrıca, tesislere noter çağırarak, durumu noter kanalıylada tespit ettirdi. Bu sırada, tesislere gelen basın mensupları da tesislere alınmadı. Karaman'ın tesis dışına gelerek basın mensuplarına bir açıklama yapması bekleniyor.