"Saati ben değiştirdim"

Çarşamba 11.11.2009 00:00
ABONE OL
Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, yönetim kurulunun kendisine verdiği yetkiyle antrenman saatinde değişiklik yaptığını söyledi.

Saray Tesisleri'nde bugün yaşanan antrenman krizi sonrasında, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, Kasımpaşa maçı sonrası taraftarların tepkilerini dile getirdiğini ve gazetelerde de bazı haberlerin yer aldığını hatırlatarak, ''Yönetim kurulumuz bana bugün durum değerlendirmesi yapacaklarını söylediler. Bunun üzerine ben de yönetim kurulunun bana verdiği yetkiyle Hikmet Karaman'ın takım içindeki saygınlığını kaybetmemesi ve huzurlu bir ortamda
çalışması için sabah antrenmanını akşama aldım. Bu kesinlikle Hikmet Karaman aleyhine alınan bir karar değildir. Yönetim kurulumuzun henüz müspet veya menfi bir düşüncesi yok, ancak yaşanan bu süreç yapılacak değerlendirmeyi farklı bir kulvara sokmuştur diye düşünüyorum. Hikmet Karaman benim çok sevdiğim bir hocadır. Kendisiyle çatışmayı asla düşünmem'' dedi.

Yaşanan sorunun tamamen iletişimsizlikten kaynaklandığını anlatan Ender Yurtgüven, "Benim bildiğim kadarıyla da yönetim kurulumuz şu an itibariyle herhangi bir teknik direktörle görüşmemiştir. Bu tamamen aramızdaki iletişimsizlikten kaynaklıyor. Bu, benim gece geç saatte aldığım bir karardır. Doğal olarak da aralarında ulaşamadığım futbolcular da olmuş olabilir. Futbolcularımızın hepsi Ankaragücü'nün futbolcularıdır. Arada hiçbir ayrım yapılamaz" diye konuştu. Yaşanan süreçte en ilginç olayın ''Ceyhun'un antrenmana gelmesidir'' diyen Yurtgüven, ''Burada bir tek Ceyhun'un antrenmana gelmesi ilginç olarak değerlendirilebilir. Futbolcuya kadro dışı kaldığı noter tarafından bildiriliyor. Sanırım kendisine henüz tebliğ edilmedi. Ceyhun da tebligatı aldıktan sonra Beştepe Tesisleri'nde çalışmalarını sürdürecektir'' dedi.

Ankaragücü Kulübü'nde bu sabah yaşanan idman krizi sonrasında, teknik direktör Hikmet Karaman, avukatını ve bir noteri tesislere getirdi.

Tesislere gelen avukat ve noterin içeri alınmaması üzerine yeni bir kriz daha yaşanırken olaya müdahale eden Karaman, güvenlik kapısındaki bariyerleri kaldırarak, onların kulüp binasına girmesini sağladı. Avukat ve noter, Hikmet Karaman'ın istediği işlemleri yaparak tesislerden ayrıldı.
Hikmet Karaman'ın daha sonra tesislerde yardımcılarıyla birlikte görülmesi dikkat çekerken Hikmet Karaman'ın görevine gün içerisinde son verileceği iddia ediliyor.