İşte derbi tahminleri

Perşembe 12.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 12.11.2009 17:34
ABONE OL
Beşiktaşlı futbolcular, Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında kendi sahasında Fenerbahçe'yle oynayacağı derbi maçta sahadan galibiyetle ayrılan taraf olacaklarını düşünüyor.

Türk Böbrek Vakfını Ziyareti sonrasında basın mensuplarının soruların yanıtlayan Beşiktaş Takım Kaptanı İbrahim Üzülmez, Yusuf Şimşek ve Hakan Arıkan Fenerbahçe derbisi ile ilgili iddialı açıklamalar yaptı. Takım kaptanı İbrahim Üzülmez Fenerbahçe maçının çok önemli olduğunu ve bu maçı kazanmak zorunda olduklarını söyleyerek, "Fenerbahçe çok iyi bir durumda. Ama bizim 3 puana daha fazla ihtiyacımız var. Son birkaç yılda Fenerbahçe derbilerini kazanamadık. Fakat bu maçın geçmiş maçlar gibi olmayacağını düşünüyorum. Çünkü gerek arkadaşlar gerekse hoca hataların tekrarlanmayacağına ve bu maçı kazanacağımıza inanıyoruz" dedi.

Son zamanlarda Beşiktaşlı bir futbolcunun gol yollarında sıkıntı olduğunu ve bunun hoca ya bağladığı yönünde söylentiler duyduklarını belirten İbrahim Üzülmez,

"Böyle bir şeye ben ihtimal vermiyorum. Böyle bir şey varsa da bu arkadaşın aramızdan ayrılması lazım. Derbi maçı öncesi bunların söylenmesi yakışıksız bir hareket ve bunu diyen kimse de Beşiktaşlıyım diyemez. Hocamızla sorunumuz yok. Sürekli gol çalışması yapıyoruz. Bütün takım arkadaşlarımla hocamızın yanındayız ona destek olup sahip çıkıyoruz. Bu açıklamayı yapan arkadaşı bilmiyoruz Belki art niyetle yapmamıştır. Bu yüzden bazı arkadaşlar zan altında kalıyor. Bu yüzden bunu söyleyen kışının kim olduğunu söylemesi lazım" diye konuştu.

Beşiktaş'ın tecrübeli oyucusu Yusuf Şimşek Fenerbahçe maçında kendilerini favori gördüklerini ifade ederek, "Bu maça hem fiziksel hem de beyin olarak hazırlanıyoruz. Bu maçı kazanabilecek güçteyiz. Kendi sahamızda ve kendi seyircimizle oynamanın avantajını kullanacağız ve çıkıp aslanlar gibi oynayacağız. Son 5 haftadır galibiyet olmasına rağmen oynanan oyundan kimse memnun olmadığının hatırlatılması üzerine Yusuf Şimşek, "Çok gol pozisyonuna giriyoruz fakat atamıyoruz. Oynadığımız oyunun iyi olduğunu düşünüyorum. Biraz daha olumlu bakılmasını istiyorum" diye cevap verdi. Siyah-beyazlı kaleci Hakan Arıkan ise Beşiktaş'ta birkaç hatasının dışında güzel günler geçirdiğini belirterek, Fenerbahçe karşında galip gelmek istediklerini söyledi.