Aydın: Nereden çıktı bu borç?

Ankaragücü eski başkanı Cemal Aydın, yönetimi devrettiğinde 22 milyon olan borcun 40 milyonun üzerinde gösterilmesine sert tepki gösterdi

Cuma 13.11.2009
Son Güncelleme: Cuma 13.11.2009
ABONE OL
Antrenman kriziyle gündeme oturan Ankaragücü Kulübü'nün bir sorunu da içinde bulunduğu maddi sıkıntı. Geçtiğimiz günlerde haciz şokuyla sarsılan Başkent ekibinin, borcunun 40 milyon liraya ulaşması eski başkan Cemal Aydın'ın tepkisini çekti. Şu anda onursal başkan olan Aydın, kendisinin görevi devrettiği dönem, borcun 22 milyon olduğunu belirterek, "40 milyonluk borç nereden çıktı?" diyerek isyan etti. SABAH'a özel açıklamalar yapan Aydın, "Biz yönetim kurulu olarak böyle bir borç devretmedik. En son Melih Gökçek ile görüştüğümüzde, yapılan inceleme sonucunda borcun 22 milyon olduğu ortaya çıktı. Ancak bu borcun içinde futbolculara, teknik adamlara ve personele ödenecek paralar da vardı. Buna karşılık 9 milyon da Digiturk'ten bir gelir hesabı vardı. Şimdi bakıyorum da borç birden 40 milyona çıktı. Herhalde Ankaraspor'dan gelen 14 futbolcuya çok yüksek para ödediler veya ödemek zorunda olacaklar ki böyle bir borç çıktı" dedi.

YAŞANANLAR ÇOK ÇİRKİN
Cemal Aydın, Ankaragücü'nde yöneticilik yaptığı dönemde hiçbir zaman kulübe haciz gelmediğini, geçen hafta içerisinde gelen haczin 80 bin TL'sini kendisinin ödediğini ve kulübün otobüsüne haciz gelmesinin düşündürücü olduğunu söyledi. Aydın, teknik direktör Hikmet Karaman krizi ve sonrasında yaşananların ise çok çirkin olduğunu ve asla tasvip etmediğini sözlerine ekledi.