Carlos Kasım'da yolcu gibi...

Brezilya'nın spor gazetesi Globo Esporte'nin internet sayfasında yer alan haberde, Fenerbahçeli Roberto Carlos'un kasım ayı sonunda Brezilya'ya giderek, Corinthians Kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzalayacağı iddia edildi.

Cuma 13.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 13.11.2009 13:03
ABONE OL
''Roberto Carlos, Corinthians'ın 100. yılını kutlayacağı 2010'daki ilk transferi olmaya her geçen gün daha yakın'' diyen Brezilya gazetesi, 36 yaşındaki Roberto Carlos'un bu hafta sonunda Fenerbahçe ile olan sözleşmesini feshedeceğini ileri sürdü.

Corinthians'ın teknik direktörü Menezes'in ''Carlos ile sözlü olarak anlaştık'' demesinin ardından, kulübün spor direktörü Mario Gobbi'nin bunu yalanlamasına rağmen Corinthians ile Carlos arasındaki müzakerelerin sonuçlanmak üzere olduğu belirtildi. Müzakerelerdeki sorunun Carlos'un istediği paranın fazla olmasından kaynaklanan ve detay olarak gösterilen bir sorunun olduğu ifade edildi.

Brezilyalı yıldız futbolcunun imzalayacağı iddia edilen 2 yıllık sözleşmesinin yanına 1 yıllık opsiyon konulacağı da bildirildi.

Bu arada Corinthians'ın ayrıca Goias'dan forvet oyuncusu Iarley'i de transfer etmek üzere olduğu ve Arjantinli Riquelme ile de görüşmelerin devam ettiği kaydedildi.