"Güneş ve Terim çok başarılı"

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Türk Milli Takımı'nın Şenol Güneş ile dünya, Fatih Terim ile Avrupa üçüncüsü olduğunu belirterek, bu kadar başarılı Türk teknik direktörler varken milli takımın başına yabancı teknik direktör aranmasını anlamadığını söyledi.

Cumartesi 14.11.2009 00:00
ABONE OL
Antalya'ya Bulgaristan A Milli Takımı ve Antalyaspor ile özel maçlar yapmak için gelen Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk'in Rumen çalıştırıcısı Lucescu, Fatih Terim'in ayrılmasından sonra Türk Milli Takımı için adının anıldığına dikkati çekerek, ''Türk Milli Takımı'ndan teklif almadım. Zaten Shakhtar ile iki yıllık sözleşmem var. Bu nedenle şu anda Türkiye'de çalışmam mümkün değil. Ben görevimin başındayım'' dedi.

''Türk Milli Takımı için Türk mü yoksa yabancı teknik direktör mü daha iyi olur?'' sorusunu cevaplandıran Mircea Lucescu, ''Türkiye Şenol Güneş ile dünya üçüncüsü, Fatih Terim ile Avrupa üçüncüsü oldu. Türk çalıştırıcılar milli takımda başarılı oldu. Bu kadar başarılı Türk teknik direktör varken milli takımın başına neden yabancı teknik direktör aranıyor. Ancak karar Türkiye Futbol Federasyonu'nundur. Türkiye'de hangi Türk hocanın milli takımın başına geçmesi konusunda yorum yapamam'' diye konuştu.

TÜRKİYE LİGLERİ

Türkiye ligleri hakkında da konuşan Lucescu, Türkiye liginin çok kaliteli olduğunu söyledi. Şampiyonluk için konuşmanın erken olduğuna işaret eden Lucescu, ''Türkiye'de ligler henüz yeni başladı sayılır. Şu anda kimin şampiyon olacağı belli olmaz. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş iyi oynuyor. Beşiktaş kötü başlangıç yaptı ama toparlandı. Türkiye liglerini fırsat buldukça izlemeye çalışıyorum, ancak biz de yoğun çalışıyoruz'' dedi.