İlk kez bir otelden kovuldum

Ankaragücü Kulübü oda parasını ödemediği için kaldığı otelden gece yarısı çıkartılan İngiliz golcü Darius Vassell, Ada basınına konuştu: "Başıma ilk kez böyle bir olay geldi"

Cumartesi 14.11.2009
ABONE OL
Ankaragücü'nde İngiliz golcü Darius Vassell'in konakladığı Crowne Plaza Otel'den apar topar çıkarılması İngiltere'de de büyük yankı uyandırdı. Sarı-lacivertli kulüp oda parasını ödemediği için gece yarısı eşyalarını toplayarak otelden ayrılmak zorunda kalan 29 yaşındaki futbolcu, Ada basınına çarpıcı açıklamalar yaptı. Ünlü spor kanalı Sky Sports ve The Guardian Gazeteleri'ne konuşan Vassell, "İlk kez bir otelden kovuluyorum. Nedenini bilmiyorum. Ücretler sık sık geç ödeniyordu. Ne oluyor bilmiyorum. Bana otelden ayrılmak zorunda olduğum söylendi. Yöneticiler böyle istemiş. Yanlış bir şey mi yaptım diye sordum. Otel yönetimi tahliye isteminin kulüpten geldiğini söyledi. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Yöneticilerle bu konuyu hala konuşmadık. Kulübün mülkiyet değişikliği belki de bu sorunun bir parçası olmuştur" dedi.

VASSELL, FIFA'YA GİDİYOR
Türkiye'de bulunmaktan memnun olduğunu da belirten tecrübeli oyuncu, "Kalbim burada kalmak ve hayranlarım için futbol oynamam gerektiğini söylüyor. Ama biri bana bu konuyu açıklar herhalde. Futbolu seviyorum ve buradaki sevenlerim için Türkiye'de futbol oynamayı istiyorum" şeklinde konuştu. İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Daily Mail ve Daily Mirror ile haber portalı goal. com da konuya geniş yer ayırdı. Bu arada Vassell'in menajeri Ayhan Yeşilbaş, 4 aydır maaşını alamadığı için morali çok bozuk olan futbolcusunun hakkını ve kendisinin tahsil edemediği menajerlik ücretlerini tahsil etmek için FIFA'ya başvurma kararı aldıklarını söyledi.