Önemli olan sezon sonu

Cumartesi 14.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009 18:34
ABONE OL
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Gökçek Vederson, sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, önemli olanın sezon sonunda mutlu sona ulaşmak olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Vederson, "Sezona biz iyi bir başlangıç yaptık. Sezon başı kampından itibaren yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Ligde ve Avrupa'da liderliğimizi sürdürüyoruz. Fakat şöyle bir gerçek var ki; henüz elimizde olan bir şey yok. Bu yüzden bu sıkı çalışmamızı sürdürmeliyiz. Önemli olan sezon sonunda yakalayacağımız başarılarla mutlu olabilmek." dedi.

Lige verilen arayı iyi değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Gökçek Vederson, "Ben bu dönemin gayet olumlu olduğuna inanıyorum. Bizim ritmimizin herhangi bir şekilde etkileneceğini zannetmiyorum. Bu dönem bizim eksikliklerimizi giderme ve sakat olan oyuncuların iyileşmesi adına gayet olumlu oldu." şeklinde konuştu.

Türkcell Süper Lig'de oynadıkları her maça final havasında çıktıklarını dile getiren Vederson, "Beşiktaş maçı da bir final havasında geçecek. 3 puanlık bir maç olmasının dışında bu bir derbi maç. Biz kendi kalitemizi biliyoruz. Rakibimizin zorlu bir takım olduğunu biliyoruz. Hem 3 puanlık bir maç olacak, hem de şampiyonluk yolundaki rakiplerimizden bir tanesiyle oynayacağız. Beşiktaş'a karşı saha içerisinde elimizden gelen mücadelenin en iyisini vereceğiz. Rakibimize her şeyden önce saygı duyacağız. Kalitemizi bilerek saha içerisinde sonuna kadar mücadelemizi verip, derbiden galibiyetle ayrılmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Vederson, görev verildiğinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını da dile getirerek, şunları söyledi: "Ben her zaman için kendimi hazır tutmaya çalışıyorum. Hangi pozisyonda oynadığım önemli değil. Sol bek yada açıkta olsun elimden gelenin en iyisini, takımım için yapıyorum. Çalışmalarıma devam ediyorum. Kendi performansıma baktığımda bana verilen şansları gayet iyi değerlendirdiğimi, takımıma ve arkadaşlarıma yardımcı olabildiğimi düşünüyorum. Umuyorum ki bunun meyvesini hep beraber sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırarak görürürüz."