Sapanca Kartalı

"Kulübe bir metrekare arazi kazandırmadı" diye eleştirilen Demirören yönetimi, kürek şubesine tahsis edilmek üzere Sapanca Gölü kenarında aldığı 2 bin 663 metrekare araziye yeni tesis yapacak

Cumartesi 14.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009
ABONE OL
Beşiktaş yönetimi, kürek şubesine Sapanca'da gölün kenarında 2 bin 663 metre karelik yer kazandırdı. Fenerbahçe'nin Kırkpınarspor ile ortaklaşa bir çalışmayla daha önceden kamp kurduğu ve kürek sporu için tesisler yaparak rakiplerine fark attığı bir ortamda Beşiktaş da ezeli rakibinden geri kalmadı. Uzun süredir bu konuda girişimlerini sürdüren siyah-beyazlı yönetim, Fenerbahçe tesislerinin yanında 648 parsel, 2 bin 663 metrekarelik yeri, Sapanca Belediyesi'nden encümen kararıyla 10 yıllığına aldı. Beşiktaş'ta kürek şubesi sorumlusu Bülent Deriş'in girişimleriyle kulübe kazandırılan bu arazinin, tıpkı Fenerbahçe gibi Kırkpınarspor işbirliğiyle alındığı ortaya çıktı. Beşiktaş bu tesisleri imara uygun yaparsa, Kürek Federasyonu ve Fenerbahçe'den sonra göl kıyısındaki tesisleşme hamlesinde yerini alacak.

CAMİADA MEMNUNİYETLE KARŞILANDI
Seçim öncesi gerçekmleştirilen bu önemli proje yönetim ve camiada da sevinçle karşılandı. Yönetime geldiğinden beri kulübe bir metrekare bile arazi kazandırmadığı için eleştirilen Demirören'in de bu gelişmeyi memnunlukla karşıladığı belirtildi. Beşiktaş aynen Fenerbahçe'nin yaptığı sistemle bu araziye tesis yapacak ve Kırkpınarspor ile ortak kullanacak.